Miterassa blogi

Rohkem kiirust ja võimalusi – Sonos uuendas oma ribakõlarit Beam kodukino jaoks sobivamaks

Sel sügisel tuli välja populaarse Sonose ribakõlari uus põlvkond Sonos Beam Gen 2. Uus mudel välimuselt ja hinnalt eelmisest väga palju ei eristu, kuid täiendusi siiski on ja mõned neist üsna olulised just neile, kes kodukino kasutavad või suurel ekraanil mänge mängivad.

Kõigepealt aga välimusest, mis on peaaegu identne eelmise põlvkonna Beamiga. Ka kõlarielemendid on samad, mis 2018. aastal välja tulnud esimesel põlvkonnal, kuid kõlarikate on saanud uue materjali. Senise kanga asemel kasutatakse ka teistest Sonose kõlaritest tuntud perforeeritud plastmaterjali. Suurus ja kuju aga sellest oluliselt ei muutunud.

Küll aga muutusid heli- ja ühendusvõimalused. kui seni sai Sonose teleriga ühendada HDMI ARC-i kaudu, siis nüüd lisandus eARC, mis tagab parema kiiruse ja sellega ka rohkem võimalusi erinevaid heliformaate edastada. eARC on nimelt laiema läbilaskevõimega. Lähemalt saab ARC-i ja eARC-i tehnilistest erinevustest lugeda näiteks siit.

Kuna eARC lubab edastada kinoheli jaoks olulist Dolby Atmose ruumilist helipilti, siis nii ongi 2. põlvkonna Sonos Beamiga võimalik esitada Dolby Atmose kodukino 3D heli. Sellega saab selgelt tajuda, et näiteks filmis kostab lennuki müra sinu pea kohal, üle toa liikuvad sammud ekraanil tõesti on kuuldavad justnagu käiks keegi ekraani eest läbi ning mängudes on täpselt tajutav, millisest suunast hääled kostavad.

Nii nagu esimesel põlvkonnal, on ka teisel toetatud AirPlay 2, Google´i ja Amazoni virtuaalassistentide häälkäsklused, samuti Sonose enda Multiroom lahendused. Selle kaudu saab ühendada ribakõlari koduse helisüsteemiga, kus Sonose äpi kaudu on võimalik muusikat juhtida kõikides tubades, kus vastavad kõlarid asuvad.

Äpist saab ka seadistada helipilti, madalaid ja kõrgeid sagedusi ning iPhone´i või iPadi kasutajatele avaneb veel täiendav võimalus reguleerida kõlarit automaatselt oma nutiseadme mikrofoni järgi, et see arvestaks täpselt ruumi akustikaga. Paraku see funktsioon, mis kannab nime Sonos Trueplay, veel Androidiga kaasa ei tule.

Soundbar ei nõua eraldi pulti, selle saab ühendada olemasoleva teleripuldiga, et heli juhtida. Kiirelt heli vaigistamiseks aga piisab ka kõlari puutepinna puudutamisest.

Sonos Beam Gen 2 on müügil Miterassa e-poes ja kauplustes, valikus on nii must kui valge korpus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.