Miterassa blogi

Tunne kui kinos: ühest äpist juhitav Sonos ONE helisüsteem igasse tuppa!

Sonos ONE on hetkel üks parimaid turul olevaid nutikõlareid.Foto: Sonos.

Kui oled tõeline melomaan, kes naudib kodus ennekõike hea kvaliteediga muusikat, siis on Sonos ONE’i kõlar sulle loodud. Erinevatesse tubadesse paigutatud kõlareid saab omavahel ühendada ning neid on võimalik juhtida üheainsa äpi abil, mis teeb elu eriti mõnusaks.

Juhi kogu süsteemi oma nutitelefoni abil

Kui plaanid Sonos ONE kõlarid paigaldada igasse tuppa, siis tänu Sonos S2 rakendusele on sul võimalik kõlareid grupeerida ja juhtida, et need mängiksid parasjagu nendes tubades, kus sul on vaja. Sellist luksust ükski teine tootja täna ei paku. Eriti mõnus elu, kas pole. Enam ei pea lemmikloo ajal oma tegemisi teises toas edasi lükkama, sest muidu ei kuule lugu lõpuni. See on nüüd möödanik.

Muidugi ei ole kadunud ka teised kõlari juhtimise meetodid. Soovi korral on Sonos ONE’i võimalik juhtida ka kõlari enda pealt. Selleks on kõlaril kolmest nupust koosnev puutetundlik paneel, kus on võimalik vasakule ja paremale pühkides vastavalt lugusid playlistis vahetada või keskele vajutades loo mängimist alustada või peatada. Ja tehes vajutusi vastavalt vasakul või paremal asuvale nupule on võimalus muuta helitugevust. Ei midagi keerulist, kuid kindel on see, et enamus kasutavad kõlari juhtimiseks oma nutitelefoni.

Kõlaril on olemas ka LED indikaatorid, mis näitavad, kas seade on sisse lülitatud ning kas Alexa või Google Assistant kuulab sind. Et häälkäsklusi vastu võtta on kõlaril ka mikrofon ning Sonos lubab, et kui mikrofon ei ole sisse lülitatud ehk puudub LED-indikaator, siis ei kuule keegi jutte, mida muul ajal räägitakse. 

Hääljuhtmine nii Alexa kui Google Assistanti abil 

Muidugi on ka veel kolmas võimalus. Kaasaegsed kõlaritele on võimalus ka hääljuhtimise teel käskluseid jagada. Sonos ONE’i kasuks räägib tõsiasi, et see toetab nii Alexat kui Google Assistanti. Kui tunned end inglise keeles kodus, on hääljuhtimine kindlasti igati kasulik abivahend – näiteks kui soovid näiteks köögis süüa tehes lugu vahetada, kuid ei soovi rasvaste näppudega telefoni näppima hakata.

Heli kvaliteet on puhas ja sügav

Äpi abil juhtimine ei ole Sonose kõlari ainus äge funktsioon. Kõlari põhifunktsiooniks on heli edastamine ja selles on Sonosele raske vastast leida. Vaatamata oma väikesele suurusele (laius 11,9 cm, kõrgus 16,2 cm, sügavus 11,9 cm), suudab Sonos ONE pakkuda tõeliselt mahlast elamust. Helil on sügavust, kui trummil peab olema kick’i, siis Sonose kõlar ka päriselt pakub seda nii, et ihukarvad tõusevad keha püsti, rääkimata mitmehäälsete vokaalide harmooniatest – tõeline nauding. 

Ja mida rohkem Sonose kõlareid omavahel ühendada, seda täidlasema ja mõnusama surround helisüsteemi oma koju luua saad.

Esialgne seadistamine tagab parima kvaliteedi

Oma kõlarite esialgne seadistamine võib võtta veidi aega, kuid see on seda väärt. Laadides telefoni vajalikud rakendused palub süsteem sul käia koos telefoniga erinevates tubades, kus kõlar laseb erinevaid teshelisid – telefon kuulab seda ning teeb vajalikud seadistused, et sinu kõrvu jõuaks kõige kvaliteetsem heli. Muidugi on võimalik heli ka manuaalselt seadistada, kui sul on eriti kõrged nõudmised, kuid telefon teeb väga suure töö sinu eest kindlasti ära.

Hetkel parim turul saadaolev nutikas kõlar

Kokkuvõtteks võiks öelda, et Sonos ONE on kindlasti hetkel turul parim olev Alexa ja Google Assistanti toega kõlar, mida võiks iga melomaan või nutikat kõlarit armastav inimene endale koju osta. Tänu Alexa ja Google Assistanti toele on võimalik küsida häälkäskluste abil ilma või mui totraid küsimus ja nalju, kui sõpru külla kutsudes natuke huumorit juurde vajate.

Miterassa poest leiad suurima valiku Sonose tooteid Eestis. Tutvu tootevalikuga SIIN või mine veendu Sonose võrratus helis ise Miterassa esindustes!

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.