4 nutikat kõlarit, mis alluvad sinu häälkäsklustele

Nutikat kodu on lihtsam luua, kui kunagi varem. Google Home koos Google Assistantiga aitavad sul häälkäsklustega ilmateadet küsida, veebist otsida ja tulesid sisse-välja lülitada, kuid lisaks võid ka muusikamängimise muuta targaks ja häälega juhitavaks. Selleks sobivad nutikõlarid.

Google Assistanti toega on näiteks Sonos One, Sonos Move, Bose Portable Home Speaker ja Sony SRS-ZR5. Lisaks ühildub näiteks Bose kõlar ka Amazon Alexa virtuaalassistendiga ning samuti teevad seda mõlemad Sonose kõlarid.

Miks Google´i tark kodu?

Kõrvaltvaatajale tundub Google Home ja virtuaalassistendid keerulise ja segase teemana – miks peaksin ma andma oma kõlaritele, lampidele ja seinakontaktidele häälkäsklusi? Seda ongi ehk raskem kõrvaltvaatajale selgitada kui ise järgi proovida. Google Assistant ja ka teised virtuaalassistendid – Apple´i Siri, Microsofti Cortana ja Amazoni Alesa saavad kõik juba päris hästi inimkeelest aru (küll enamasti inglise, kuid ka mõnedest teistest suurkeeltest) ja suudavad “tõlkida” masinale arusaadavaks käskluseks ka täispikki lauseid.

Google Assistant on levinud ka paljudes kõlarites ning nutikõlarid toetavad ka teistest seadmetest, näiteks telerist või mobiilist antavaid häälkäsklusi muusika juhtimiseks. Kui seda mugavust proovida ja harjutada, muutub see kõik kiiresti nii harjumuspäraseks, et hakkadki kodus inglise keeles oma seadmetega rääkima. See on lihtsam kui hakata pulte otsima, mobiilist äppe avama või mis kõige vanamoelisem – diivanilt tõusma ja seadme juurde jalutama, et näiteks heli sutsu vaiksemaks keerata.

Kõikide nutikõlaritega saab ühendada ka Spotify striiminguteenuse (see peab küll tavaliselt olema Premium ehk tasuline teenus), võid häälkäsklusega lasta otsida oma lemmikmuusikat, ühtki liigutust tegemata paluda lasta koostada sellest soovinimekiri ja mängima panna. Kui kõlareid on mitu, võid ka suuliselt selgeks teha, et mängi ühes toas üht, teises toas teist muusikat. Sama kõlar lülitab ka sisse Android TV-ga teleri, helendab või tumendab nutipirne just selles toas, nagu ütled ja võib sisse lülitada ka radiaatori või konditsioneeri, kui oled need oma Google Home´iga ühendanud. Seadmeid, mida saad nutikast kõlarist häälkäsklustega juhtida, lisandub aina juurde ja ka võimalusi, mida nendega teha, tuleb rohkem. Google Assistanti toega kõlarid MySound2Go poes on järgmised.

Sonos One

Nutikate kõlarite üks tuntuimatest brändidest Sonos on välja lasknud mitu Google Assistant´iga ühilduvat kõlarit. Sonos One reageerib käsklustele, kui alustad oma lauset sõnadega “Hey Google”. Sedasama teevad ka teiste tootjate ühilduvad kõlarid, see on lausejupp, mis käivitab nutika assistendi ja paneb sinu teksti kuulama.

Oma kompaktsuse juures on Sonos One väga hea heliga, mis virtuaalassistente toetavate pisikeste kõlarite juures pole just sage nähtus. Üle WiFi on võimalik ühendada ka teisi kõlareid ja neid juhtida.

Kõlar on niiskuskindla korpusega, seega võib selle paigutada ka vannituppa või sauna eesruumi.

Muusikat võid mängida kõigist levinud striiminguteenustest – Spotifyst, Youtube Music´ust, Pandorast, TuneIN´ist jne.

Sonos Move

Kui tahad mobiilset häälkäsklustega juhitavat kõlarit, siis Sonos Move sobib selleks väga hästi. Koduses võrgus saab ühendada selle targa koduga üle WiFi, mugavalt laadimisaluselt saab aga kaasa haarata ja kasutada välitingimustes üle Bluetoothi teiste seadmetega ühendades. Niiskuskindel korpus sobib ka märjematesse oludesse, aku peab suurel kõlaril vastu 10 tundi. Trueplay tehnoloogia abiga seadistatakse kõlari helitämbrit vastavalt ruumi omadustele, kus muusika mängib.

Bose Portable Home Speaker

Bose kaasaskantav kõlar on samuti pritsmekindel, aku kestab 12 tundi. WiFi võrgus töötab Bose nutika kõlarina ja selle kaudu saab nutikat kodu juhtida, kaasa haarates aga saab kõlari ühendada juhtmevabalt üle Bluetoothi teiste seadmetega ja näiteks telefonist häälkäsklusi jagada Google Assistantiga.

Ümmarguse kujuga kõlar saadab heli ühtlaselt igas suunas, seega sobib hästi peokõlariks, mille võib tõsta otse süüündmuste keskele. Kui vihma või veepritsmeid juhtub peale sattuma, siis ei tee see seadmele midagi.

Sony SRS-ZR5

Sony nutikas kõlar sobib nii magamistuppa, elutuppa kui kööki või ükskõik millisesse muusse tuppa, kus vaja muusikat kuulata või tarka kodu juhtida.

Vaatamata väiksele korpusele aitavad sisemised passiivsed kõlarielemendid madalaid sagedusi võimendada, mis annab üllatavalt võimsa bassi sellste mõõtmete juures. Sony Music Centeriga saab ühendada selle mudeli multiroom süsteemi, mis lubab luua üle kogu maja juhitava helisüsteemi. Võid äpi abiga või häälkäsklustega mängida muusikat kas kõigis tubades või igas toas eraldi.

Sony kõlar toetab nii Bluetooth-ühendust kui WiFit, sellega saab mängida kõiki levinud striiminguteenuseid ja olemas on 3,5 mm helikaablisisend, Hi-Res audio tugi ning Chromecast, mille abiga saab teistest koduseadmetest üle WiFi muusikat striimida.

Vaata kõiki kõrvaklappide ja kõlarite pakkumisi T1 Mall of Tallinna 1. korrusel asuvast MySound2Go salongist või e-poest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.