Kuidas tagatakse ühistranspordis viiruste perioodil reisijate ohutus?

Ühistransport on selline teenus, milleta tegelikult läbi ei saa. Suur hulk inimesi sõltub ühistranspordist, et jõuda igal hommikul tööle ja kooli ning seepärast on oluline, et teenus toimiks hästi ja turvaliselt ka siis, kui levimas on erinevad viirused, sealhulgas ka Covid-19. Selleks, et tagada reisijate ja trammi- ja bussijuhtide ohutus, peavad pingutama nii teenusepakkuja kui reisija. 

TLT projektijuht Ruth Pärn räägib, mida tehakse selleks, et meil kõigil oleks ühistranspordis viiruste leviku ajal turvaline ja hea olla.

Reisijal on vastutus enda ja teiste tervise eest

“Kuna ühistranspordi kasutamine vähenenud ei ole ning tegemist on igapäevaselt vältimatu teenusega, on meie soov, et inimesed kaitseks ennast ja teisi ning kannaks bussis või trammis maske,” räägib Pärn. “Üldiselt on nii, et need, kes kannavad kaitsemaski tänavatel või poodides, kannavad neid ka ühistranspordis, kuid see trend on praegu veel pigem tagasihoidlik.” 

Seepärast kavandab TLT ühes Tallinn Linnavalitsusega kampaaniat, et ühistranspordi sõidukeisse paigaldada värvilised kleepsud, mis tuletaks inimestele meelde, et nad peaksid lugu nii iseendast kui teistest ja annaksid viiruse leviku tõkestamisse oma panuse.

Kõikides bussides ja trammides on tagatud puhtus

“Kevadise eriolukorra ajal töötasime välja süsteemi, mis näeb ette, et kõiki busse ja tramme puhastatakse vähemalt kaks korda päevas,” selgitab Pärn. “See toimub lõppjaamades ning puhastamiseks kasutatakse osoneeritud vett, mis hoiab pinnad 24 tundi pisikuvabad.”

Osoneeritud veega puhastatakse nii pindu, põrandaid kui ka istmeid, mis on tänapäeval enamasti kõik kergesti puhastavast kunstnahast. Pihustatav aine aurustub ka õhku ning aitab eemaldada viirusosakesi. Tegemist on lõhnatu ainega, mis töötab hästi ning aitab hoida ühistranspordi turvalisena.

Pileteid saab osta viipemaksega

“Tõhususest annab tunnistust ka see, et meie töötajad – nii puhastustöölised kui ka bussi- ja trammijuhid – on terved,” kinnitab Pärn.

Ohutuse tagamiseks on Tallinna Linnavalitsus otsustanud ka lõpetada bussijuhtide piletimüügi. Sõidukite esiuksest sisse ei saa ning juht on reisijatest eraldatud. See tähendab, et pileti võib reisija osta kas tänavalt või ühistranspordis juhile lähimast validaatorist kontaktivaba kaardimaksega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.