Sony Centeri blogi

6 põhjust, miks “Gran Turismo 7” on kohustuslik igale autofännile

"Gran Turismo 7" sobib nii kogenud võidusõitjatele kui ka uutele tulijatele.Foto: Sony

PlayStationi jaoks on 2022 alanud eriti võimsalt. Mõne aja eest jõudis kohale ülihästi vastu võetud seiklusmäng “Horizon Forbidden West” ning nüüd on PlayStation 4 ja PlayStation 5 peal saadaval ka kauaoodatud võidusõidusimulaator “Gran Turismo 7”.

Uusim “Gran Turismo” on hiiglaslik automäng, mis viib mängijad kihutama eksootiliste sõidukitega maailma tuntuimatele ringradadele. Toome välja kuus põhjust, “Gran Turismo 7” sobib ideaalselt kõigile, kes autodest natukenegi lugu peavad. Viska pilk peale ka viiele PlayStation 5 mängule, mida peaksid kindlasti proovima.

“Gran Turismos” võib olemas olla auto, millega ise igapäevaselt sõidad. Foto: kuvatõmmis

Suur hulk piltilusaid autosid

Iga võidusõidusimulaatori tuksuvaks südameks on autokollektsioon, millega mängijad saavad minna püüdma kiiremaid ringiaegu ja kõrgeid poodiumikoht. “Gran Turismo 7” sõidumasinatega kitsi ei ole ja pakub virtuaalsetele võidukihutajatele üle 420 erineva auto.

Kõik sõidukid on virtuaalselt taasloodud ülima detailsusega, alates mootori helidest kuni sisustuse pisidetailideni. Äratundmisrõõmu saavad kindlasti tunda paljud, kuna mängus ei kihutata võidu vaid miljoneid maksvate superautodega, vaid ka masinatega, mida kohtame liikluses igapäevaselt. Võib vabalt juhtuda, et “Gran Turismo 7” saad võidu sõita tuttava autoga, millega igal hommikul tööle vurad.

Valik on suur ja lai ning autosid leidub igale maitsele. Mine rajale superautoga või tavalise mahtuniversaaliga. Kihuta Ameerika, Euroopa või Aasia autotootjate parima toodanguga. Sobiva sõidumasina leiab endale igaüks.

Kihuta võidu mitmetel ilmakuulsatel ringradadel. Foto: kuvatõmmis

Maailm on valla

“Gran Turismo 7” viib virtuaalsed võidusõitjad kihutama tuntud ringradadele igas maailma nurgas. Mängus on kokku 34 võistluskohta, mis hõlmavad 90 erineva paigutusega ringrada. Aja jooksul lisavad arendajad mängu veel ringradasid, seega ei tasu karta, et pead pidevalt täpselt samades kohtades võidu kihutama.

Sarnaselt autodele on arendajad ka ringradade loomisel olnud ülimalt pedantlikud. Isegi radade väikseimad detailid on taasloodud võimalikult elutruult. Vihmase ilma korral ilmuvad lombid täpselt samadesse kohtadesse, kuhu need tekivad reaalsel rajal. Realistlikult on simuleeritud ka maailma eri paigus asuvate kohtade ilmastikku, mis tähendab, et näiteks Austraalias või Saksamaal sõites koged ilmastikutingimusi, mis on omased spetsiifiliselt nendele kohtadele.

Mõeldud on isegi tähtedele ja päikese asetusele. Kui sõidad kas päikesetõusu või -loojangu ajal, siis pead vastavalt oma asukohale maailmas arvestama, et päike võib sind pimestada. Iga ringraja kohal vastab tähtede asetus täpselt sellele, mida näeksid reaalselt sellel rajal öötaevasse vaadates. Tõsi, ükski võidusõitja tõenäoliselt tähtede järgi ei orienteeru, aga sellegipoolest on tegu muljet avaldava väikese detailiga.

Kogu autosid, et täita spetsiaalseid menüükaarte. Foto: kuvatõmmis

Kohvik kui mängu selgroog

On mängijaid, kes otsivad automängudest enamat võimalusest lihtsalt võidu sõita. Soovitakse struktuuri, mingit kindlat eesmärki, mille poole püüelda. Neile mängijatele on mõeldud “Gran Turismo 7” uus ja omapärane autokohvik.

Kohvik (The Cafe) on virtuaalne kohvituba, kus mängijad saavad ülesandeks täita erinevaid menüükaarte. Mitte saiakeste ja espressode, vaid autodega. Iga menüükaart sisaldab kolme masinat, mille mängijad peavad kindlatel võistlustel häid tulemusi saavutades lahti lukustama. Kui kolm autot on käes ja menüü täidetud, on kohvikupidajal valmis juba järgmine menüü uute kogumist ootavate sõidukitega.

Autokohvik annab mängule selgesti jälgitava struktuuri ja seab mängija silme ette kindla sihi. Kirsiks tordil on asjaolu, et kui menüükaart saab täidetud, jagab kohvikupidaja huvitavaid detaile sinu uute autode ajaloost. Vahel ütlevad sõna sekka isegi reaalsed insenerid ja disainerid, kes nende sõidukite kallal päriselt töötasid!

Music Rally on “Gran Turismo 7” üks omapärasemaid mängulaade. Foto: Sony

Kihuta muusika rütmis

Kõik, kes on kunagi käinud suvisel road tripil teavad, et muusika ja autoga sõitmine on lahutamatud kaaslased. See vankumatu elutõde on tuttav ka “Gran Turismo 7” arendajatele, kes on lisanud mängu uuendusliku mängulaadi nimega Music Rally.

Music Rally ei pane mängijaid võidu kihutama rivaalide vastu, vaid hoopis muusika taktis. Vali enda pala, näiteks midagi klassikalist või äkki hoopis miskit popmuusika žanrist. Ringrajal kihutama asudes hakkab valitud lugu taustal mängima ning sinu eesmärk on kihutada kontrollpunktidest läbi piisavalt kiiresti, et muusika ei katkeks.

Tavapärasemate “Gran Turismo 7” võidusõitude kõrval on Music Rally teretulnud ja siiralt omanäoline vaheldus. Lihtsalt hüppa mõnesse kaunisse ja eksootilisse autosse, pane muusika mängima ja kihuta.

Tagasi on võimalus mängida kahekesi koos ühe ekraani taga. Foto: kuvatõmmis

Seltsis on segasem

Seni oleme rääkinud kõigest, mida saad teha ja kogeda üksinda mängides, kuid “Gran Turismo 7” on võimalik võidu kihutada ka koos sõpradega või kaassõitjatega erinevatest maailma nurkadest.

Kui otsid tõsist väljakutset, siis Sport Mode toob pingelisteks võidusõitudeks kokku “Gran Turismo” mängijad Eestist ja kaugemalt. Häid tulemusi saavutavaid sõitjaid ootavad auhinnad, kuid võitmise kõrval on oluline ka teistesse mängijatesse viisakalt suhtuda. Kui kaassõitjaid liialt rammid või käitud muul moel ebameeldivalt, siis sellele võib järgneda karistus.

Mõeldud on ka neile, kes soovivad “Gran Turismo 7” mängida koos kaaslasega ühe teleka taga. Olemas on võimalus võidu kihutada split-screenis, seega kutsu sõbrad kokku ja tehke selgeks, kes teeb kiireima ringiaja.

“Gran Turismo 7” nautimiseks ei pea olema võidusõitja ega automehaanik. Foto: kuvatõmmis

Sobilik nii autofännidele kui ka võhikutele

“Gran Turismo 7” on tõsine võidusõidusimulaator, mis võib esmapilgul tunduda hirmutav neile, kes automaailma läbi ja lõhki ei tunne. Õnneks kartmiseks põhjust ei ole, kuna mõeldud on ka võhikutele, kellel automängudega suuremat kokkupuudet ei ole.

Need, kes soovivad ülimalt realistlikku sõidukogemust ja kõiki auto pisielemente omal käel tuunida, saavad seda loomulikult teha. Lihtsamat mängukogemust otsivad võidusõitjad saavad aga valida mitmete erinevate abisüsteemide vahel. Võimalik on muuta teised sõitjad aeglasemaks, lülitada sisse automaatne pidurdamine ja pidurdamiskohtasid näitavad indikaatorid, panna mäng kuvama parimat sõidujoont, et rajal alati õiges kohas püsida ja veel palju muud.

“Gran Turismo 7” sobib kõigile, nii vanadele automängude ässadele, kuid ka täielikele võhikutele. Ära lase ennast “Gran Turismo” karmist võidusõidusimulaatori mainest ära hirmutada, sest siis võid sa vahele jätta selle aasta ühe parima videomängu. Uue “Gran Turismoga” saavad hakkama absoluutselt kõik.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.