Sony Centeri blogi

Auhinnasadu: sel aastal on Sony uued tooted võitnud juba terve rea tunnustusi

Sel aastal on Sony poolt esitletud ja esmakordselt välja tulnud palju uusi tooteid, millest mõnesid nimetatakse Sony kõigi aegade põnevaimateks. Parimad mudelid on ära märgitud ka paljudel konkurssidel ja saanud arvustajatelt aasta parima seadme tiitli.

Siin on valik Sony sel aastal juba auhinnatud tooteid, aga aasta pole veel kaugeltki läbi.

BRAVIA XR – maailma esimene kognitiivse tehisintellektiga teler

Sony tõi novembris välja oma uue BRAVIA XR seeria ning see oli esimene kognitiivse tehisintellektiga teler, mis turul saadaval. Mida see tähendab?

Lihtsalt ja lühidalt öeldes tähendab see seda, et tulemus, mida ekraanilt näeme, on täpselt selle lähedane, mida me oma silmaga maailma vaadates kogeme. Selleks analüüsib kognitiivne protsessor telepildi iga elementi ja töötleb seda võimalikult loomuliku tulemuse saavutamiseks. Näiteks kui ekraanil on inimene, tuntakse ära silmad, nahk, juuksed ja iga detail saab vastava järeltöötluse. Kui naha värv ja tekstuur vajab korrigeerimist ühtmoodi (õige värvitoon, pehmem ja vähemate kontrastidega), siis silm ja juuksed peavad olema teistmoodi – teravate kontuuridega.

Samuti töödeldakse heli teleris niimoodi, et see tuleks vaataja jaoks õigest kohast – ekraanipinnalt. Lisakõlarid tekitavad ruumilise heli, peegeldades seda laest ja külgedelt kuulajani.

Strategy Analyticsi tehtud turu-uuringu järgi on Sony BRAVIA XR seeria telerid maailma esimesed, mis kasutavad pildiparanduseks kognitiivset tehisintellekti.

Sony Xperia 1 III – parim kaameratelefon

Sony kõigi aegade parim nutitelefon Xperia 1 III on saanud juba hulgaliselt auhindu ja äramärkimisi. Nii on see nimetatud TIPA poolt aasta parimaks kaameratelefoniks, EISA poolt parimaks multimeediatelefoniks 2021-2022, saanud maksimaalsed punktid ja soovituse L&B Tech Reviewsilt (Highly Recommended, Outstanding), What Hi-Fi? portaali poolt nimetatud parimaks muusika- ja videotelefoniks ning Techadvisor nimetab samuti seda telefoni “kogemuseks, mida ei paku ükski teine“.

Sony Xperia 1 III kasutab esimesena 120 Hz 4K ekraani ja muudetava fookuskaugusega periskoop-telefotokaamerat. Kiibistikuks on Qualcommi uusim 5 nm tehnoloogiaga Snapdragon 888 ja muutmälu 12 GB. Tagaküljel on kolm kaamerat: 12 MP lainurk (24 mm), 12 MP ülilainurk (16 mm) ja 12 MP teleobjektiiviga kaamera (70 mm, optiline pildistabilisaator).

WF-1000XM4 – parimad juhtmevabad mürasummutavad kõrvasisesed kõrvaklapid

Sony WF-1000XM4

Sony uued mürasummutavad laadimiskapsliga kõrvaklapid WF-1000XM4 on nimetatud What Hi-Fi? portaali poolt nii headeks, et teised ei saa sellele tasemele omas klassis lähedalegi. Samuti on ülivõrdes klappe hinnanud Techradar, küsides, kas on üldse kunagi paremaid klappe tehtud?

Tech Radar kirjeldab Sony klappe selle aasta parimaks kuulutades, et need on väga hea mürasummutuse ja üllatava helikvaliteediga ning seda kõike kerge korpuse ja mugava disainiga. WH-1000XM4 mudelile toovad parimate klappide tiitli mitmed uued funktsioonid, sealhulgas mitme seadmega korraga sidumine, DSEE Extreme kvaliteediparandus, samuti kõnetuvastus ja automaatne esitamise jätkamine või pausile panemine sisseehitatud kõneanduri abil siis, kui kasutaja rääkima hakkab.

ZV-E10 – parim videoblogija kaamera

Tegemist on spetsiaalselt videoblogija jaoks kohandatud kompaktse kaameraga, millega saab iseend filmida nii, et tulemus oleks ekraanilt kohe näha, samuti on mitmeid funktsioone automaatseks teravustamiseks tootetutvustusel või kiirelt tausta hägustamiseks bokeh efektiga.

TIPA nimetas selle Sony kaamera aasta parimaks videoblogimise kaameraks.

Sony Alpha 1 – parim täiskaaderkaamera

Sony professionaalne täiskaaderkaamera a1, mis oli ka hiljuti lõppenud Tokyo olümpial spordifotograafide üks lemmikuid, sai TIPA-lt tiitli “parim täiskaaderkaamera 2021″. Lisaks kuulutas EISA selle mudeli kokkuvõttes aasta kõige paremaks kaameraks.

Sony Alpha 1 on täiskaadriline ja mitmekihilise CMOS Exmor RS sensoriga kaamera, millel 50,1 efektiivset megapikslit ja sisseehitatud mälu. See on ka esimene α-seeria kaamera, mis salvestab pidevalt kuni 30 kaadrit sekundis, pakkudes täpset faasituvastusega autofookust. Salvestada saab kuni 8K lahutusvõimega videoid.

Sony G Master täiskaader 50mm f/1.2 normaalobjektiiv – parim Prime Standard objektiiv

Sony G Master täiskaaderkaamera normaalobjektiiv pakub kõrge eraldusvõimega kujutist ja head bokeh-efekti, samuti on selle autofookuse jõudlus oma kompaktse ja kerge korpuse kohta väga hea. Selle eest sai see parima objektiivi tiitli omas klassis TIPA selleaastasel parimate toodete auhindamisel.

Parim foto- ja videokaamera – Sony a7RM4

Sony täiskaader-hübriidkaamera a7RM4 on EISA hinnangul parim foto- ja videokaamera 2021. aastal. Põhjuseks see, et uuel kaameral on pakkuda 4K video salvestusvõimalus ilma pakkimiseta, pilte ja videot saab teha 12 MP taustvalgustusega täiskaadersensoriga Exmor R, mis tagab teravuse ka kõrge ISO tundlikkusega. 4K/60p režiimis saab kaamera salvestada üle tunni ilma ilma ülekuumenemiseta.

Ka pildiotsija on kõrge eraldusvõimega – 9,44 miljoni piksliga ja täielikult liigutatava asendiga igas suunas.

TIPA andis samuti sellele mudelile aasta-auhinna kui parimale foto-videokaamerale professionaalide jaoks ning lisaks fotograafia innovatsiooni auhinna reaalajas objektide jälitamise eest, et vajalikke kohti kaadris automaatselt teravana hoida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.