Kaamera ja objektiivid: millise fototehnikaga saad kontserte pildistades parima tulemuse?

Kuidas püüda fotodele tõeliselt vinged kontserdielamused?Foto: Gallks/Shutterstock

Kontsertide pildistamine on omaette kunst, mis esitab fotograafile terve rea väljakutseid. Kuidas jäädvustada bändi ja publiku emotsioone? Mida teha, et püüda kaadrisse see feeling, mis kontserdisaali vallutab?

Kõik algab mõistagi tehnikast. Kui lähed kontserdile vale varustusega, siis ei ole mõtet oodata suurepäraseid tulemusi. Sestap toomegi all välja mõned tehnikasoovitused neile, kes soovivad kontsertidel tabada unustamatuid kaadreid.

Millist kaamerat kasutada?

Artistide, publiku ja kontserdimelu kvaliteetseks jäädvustamiseks sobivad suurepäraselt Sony Alpha 7 III kaamerad. Sageli toimuvad bändide etteasted hämarates ruumides ning Alpha 7 III suudab edukalt detaile fotole ja videole jäädvustada ka vähese valgusega keskkondades.

Kontsertidel on kasulik ka Alpha 7 III kaamera 24-megapiksliline sensor. See võimaldab teha kõrge kvaliteediga pilte, mis ei haara andmekandjal üleliia palju ruumi. Nii saad jäädvustada suuremal hulgal meeldejäävaid momente. Tulemuseks siiski piisavalt suured ja detailsed pildid, mida saab kasutada näiteks postrite printimiseks. Ja kes ei tahaks enda lemmikbändist mõnda tõsiselt ägedat plakatit?

Aga objektiivid?

Kaamera on kontserdi tarvis välja valitud, aga milline objektiiv selle külge kinnitada? Hästi sobib näiteks Sony 24-70mm f/2.8 G Master, mis lubab edukalt jäädvustada kontserdimelu erinevaid aspekte. Ilma probleemideta saab kaadrisse püüda sajad ja tuhanded inimesed publikus, kuid võimalik on ka fookusesse püüda laval endast viimast andva artisti toored emotsioonid. Objektiivi autfookus hoolitseb selle eest, et tulemus oleks isegi kõige kaootilisemas keskkonnas krõbedalt selge.

Tahad tabada esinejate ja publiku olemust vaat et intiimsel tasandil? Siis võta kontserdile Sony 16-35mm f/2.8 G Master objektiiv, mis lubab jäädvustada ülimalt detailseid ja hingestatud portreesid. Lisaks individuaalsete emotsioonide tabamisele saad selle objektiiviga püüdma minna ka jagatud momente: suuna kaameta kontserdisaali poole ja klõpsuta efektseid fotosid, milles jäädvustub efektselt ruumi suurus ja selles viibivate inimeste peomeeleolu.

Kui eelmise objektiiviga saad parimad tulemused artiste lähedalt pildistades, siis Sony 70-200mm f/2.8 G Master on efektne kaugemalt. Säti ennast saali tagumisse otsa publiku selja taha ja püüa kaadreid, mis kujutavad bändi ja publiku ühiselt jagatud emotsioone. See objektiiv võimaldab ka loominguliselt ümber käia valgusega, et saavutada eriti efektseid ja omapäraseid tulemusi.

Nüüd oled kontsertide pildistamiseks valmis! Veel suuremal hulgal kvaliteetset fototehnikat leiad Sony Centeri e-poest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.