Sony Centeri blogi

Maailma suurim fotokonkurss Sony World Photography Awards uueneb: 2019. aastal tulevad uued kategooriad

Gigantide maa. Foto: Will Burrard-Lucas, Sony toetuse saaja.

World Photography Organisation avas täna maailma suurima ja mitmekülgseima fotovõistluse Sony World Photography Awards 12. hooaja, kus on avatud ka mitu täiesti uut kategooriat. Samuti kuulutati välja eelmiste aastate võitjate seast Sony toetuse saajad.

World Photography Organisationi loodud Sony World Photography Awards on ülemaailmne fotokonkurss, kuhu saab töid esitada neljas kategoorias: professionaalne, erakordne fotoseeria (5–10 pilti) kümnes alamkategoorias; avatud kategooria, milles autasustatakse maailma parimaid üksikpilte kümnes alamkategoorias; noorte kategooria, kus saab osaleda ühe fotoga noorelt fotograafilt vanuses 12–19 a; üliõpilaste kategooria.

Eesti fotograafid on Sony Photography Awards´il samuti kõrgeid kohti saanud, meie rahvusliku auhinna kategoorias autasustatakse Eesti andekaid fotograafe ka eraldi.

2019. aasta konkursil on avatud ka täiesti uued alamkategooriad. Professionaalses kategoorias on uuel aastal alamkategooriad: Brief ja Documentary. Brief paneb proovile fotograafide võimed kindla teemaga foto jäädvustamisel. Selle kategooria teemaks on „Identiteet”. Documentary on uus kategooria tööde jaoks, mis kujutavad dokumentaalselt valitud teemat, andes ülevaate tänapäeva probleemidest ja uudistest. Nende uute kategooriate avamisega loodab konkurss tõmmata ligi veelgi rohkem erinevaid kaasaegseid fotograafe.

Avatud võistluses tutvustati ka uut alamkategooriat “Loominguline”, mille partneriteks on Culture Trip ja Eurostar.

Sony jagab kopsakaid toetusi

2016. aastast välja antavad Sony toetused pakuvad fotokonkursi võitjatele uusi võimalusi oma oskuste arendamiseks ja tööde näitamiseks ning kestvama suhte loomiseks Sonyga ka pärast konkurssi. Toetuse saajad valib Sony professionaalse ning üliõpilaste kategooria võitjate ja kandidaatide seast.

2018. aastal on Sony toetuse saajad Alys Tomlinson (UK), Luca Locatelli (Itaalia), Tom Oldham (UK) ning Balazs Gardi (Ungari). Igaüks saab 7000 USA dollarit oma projekti jaoks järgmise aasta jooksul. Tehtud fotod pannakse 2019. aasta Sony World Photography Awardsi näitusele Somerset House’is Londonis.

2018. aasta Sony üliõpilase toetuse saajad on Morgan Mulholland (Lõuna-Aafrika), Anshul Mehrotra (India) ja Cao Hongmei (Hiina). Iga üliõpilane saab 3500 USA dollarit, et töötada koostöös Sony ja World Photography Organisationiga välja projekt, mida näidatakse samuti Londonis.

Sony toetuste järgmine voor on juba kinnitatud ja sellest saavad osa 2019. aastal Sony World Photography Awardsi võitjad ja kandidaadid.

2019. aasta auhinnad ja tähtajad

Nüüd aga võivad kõik soovijad, kelle kireks on pildistamine, kandideerida järgmise aasta fotokonkursil oma parimate töödega.

Fotograafidel on aega kuni 30. novembrini 2018 üliõpilaste kategoorias osalemiseks, 2019. aasta 4. jaanuarini avatud ja noorte kategooriates osalemiseks ning 2019. aasta 11. jaanuarini professionaalses kategoorias osalemiseks. Võistluse ja kategooriate kirjelduse leiab aadressilt www.worldphoto.org/swpa. Töid saab esitada osalustasuta aadressil www.worldphoto.org.

Proffide, noorte ja üliõpilaste ning avatud kategooria üldvõitjad saavad auhinnaks Sony uusima fototehnika. Lisaks saab aasta fotograaf 25 000 USA dollarit ja avatud kategooria üldvõitja 5000 USA dollarit. Võitjate ja kandidaatide töid esitletakse Sony World Photography Awards´i näitusel Londonis ning seejärel esitletakse neid erinevates kohtades kogu maailmas. Võidufotod avaldatakse ka fotokonkusi iga-aastases raamatus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.