Sony Centeri blogi

Muusika igasse nurka: Sony tõi välja uued ruumilise heliga kõlarid

Sony tõi aasta alguses välja kaks uhiuut kodukõlarit SRS-RA5000 ja SRS-RA3000, mis pakuvad juhtmevaba ühendust ning ruumilist heli uute 360 Reality Audio ja Immersive Audio tehnoloogiatega.

360 Reality Audio ja Immersive Audio Enhancement pakuvad 360-kraadist kogu tuba katvat helielamust. Kõlareid on lihtne üles seada ja kasutada.

Ruumilise heli tehnoloogiad suunavad heli nii vertikaalselt kui horisontaalselt üle ruumi laiali igas suunas. 360 Reality Audio Reality salvestused, mida saab kuulata ühilduvate voogedastusteenuste kaudu, sisaldavad kolmemõõtmelise heli asukohaandmeid. See tähendab, et kõlarid RA5000 ja RA3000 paigutavad heliallika täpselt sinna, kus see peab olema ja kuulajale kostab heli õigest suunast.

Sony SRS-RA5000

Sony RA5000 vastab Hi-Res Audio sertifikaadile, tagades kõrge helikvaliteedi. Sel kõlaril on kolm ülespoole suunatud kõlarielementi, mis levitavad muusikat vertikaalsuunas, samas kolm keskmist kõlarielementi levitavad heli horisontaalselt igas suunas. Kõlariseade sisaldab ülitugevaid neodüümmagneteid ning vilgukiviga tugevdatud kärgdiafragmat, mis annab kõlarile vastupidavuse, säilitades kompaktsuse. Bassiosa täiendab subwoofer ehk bassielement.

Mõlemal kõlaril on Sound Calibration ehk lahendus, mis kohandab heli vastavalt ruumi akustilisele eripärale. RA5000 puhul saab seda teha ühe nupuvajutusega, RA3000 kohandub ruumiga sisse lülitamisel automaatselt.

Samuti suudavad kõlarid reageerida lugude erinevale helitugevusele ning neid järjest esitamisel automaatselt ühtlustada.

Sony SRS-RA3000

Tänu virtuaalassistentide Google Assistant ja Amazon Alexa ühilduvusele saab kõlarit juhtida ka häälkäsklustega. Mõlemad uued mudelid toetavad Multiroom-esitust, lubades juhtida muusika mängimist mitmes ruumis korraga. Kõlareid saab juhtmevabalt ühendada Sony Bravia nutiteleritega, samuti on neil WiFi- ja Bluetooth-ühendus, SRS-RA5000’l ka NFC ühendus teiste nutiseadmetega ühendamiseks. Kõlaritesse on integreeritud Spotify Connect ja Chromecast, millega saab nutitelefonist või tahvelarvutist muusikat juhtmevabalt teise seadmesse saata.

STS-RA5000 ja SRS-RA3000 jõuavad Eestis müügile veebruaris, RA5000 hakkab soovituslikult maksma ligi 550 eurot ja RA3000 300 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.