Sony talvetooted: pildista ja filmi turvaliselt külmas

Kui väljas on pikemalt miinuskraadid, siis ei pea loomulikult tuppa jääma, vaid saab minna nii lumele kui jääle. Seda kõike tahaks ka turvaliselt jäädvustada – siin on mõned Sony talvetooted, mis aitavad seda teha.

Kompaktkaamera Sony DSC-RX0

Ka proffide seas väga hinnatud pisike, seikluskaamera mõõtu, kuid profikaamera võimalustega kompaktkaamera on talviste olude jaoks justkui loodud. Vastab IPX8 vastupidavus-standardile ehk võib olla kuni 1,5 meetri sügavusel vee all kuni 30 minutit. Loomulikult kannatab ka lumest ja jääst tekkivat niiskust, mis suusatades, uisutades või mootorsaaniga kihutades paratamatult kaamerat ründab.

Lisaks peab RX0 vastu ka löökidele ja põrutustele. Militaarstandardile MIL-STD810G C1 (meetod 516.7 ehk löögikindlus) vastavus tähendab, et kompaktkaameraga ei juhtu midagi kahe meetri kõrguselt betoonile kukkudes, jääst ja lumest rääkimata. Ja kukkumisi on talispordis alati.

Sony kvaliteetne kompaktkaamera on  moonutusi vähendava 24 mm lainurkobjektiiviga, 21 miljoni pikslise sensoriga ning 4K kvaliteediga videosalvestusega. Kaamerat saab eemalt nutitelefonist juhtida, seega võib selle paigutada kuhugi ekstreemsematesse oludesse, kus ise ei saa või ei taha käes hoida.

Kui temperatuur kisub eriti madalaks, siis on hea RX0 vahepeal pisut sooja viia, kuna töötemperatuur ei või langeda pikemalt väga tugevatesse miinustesse.

4K seikluskaamera FDR-X3000R

Tõeliselt ekstreemsetesse oludesse sobiv Sony kompaktne seikluskaameraga FDR-X3000R tuleb kaasa veekindel kest, mis tagab vastupidavuse nii lumes kui vees. Komplektis on mugav näpustatiiv, et saaks sõrmega kaamerat hoida ja näiteks lenksust või suusakepist samal ajal kinni haarata. Kaasas on veel ekraaniga kaugjuhtimispult, mis aitab kaamerast eemal videot teha, näiteks klippi käivitada ja peatada ning ekraanilt toimuvat jälgida. Videot saab teha optilise stabilisaatoriga ja 4K kvaliteedis.

Sellele seikluskaamerale on olemas ka väga palju lisasid, millest enamus sobib talvel kasutamiseks: kiivrikinnitusest koeratraksideni.

Töötemperatuur on FDR-X3000R mudelil ametlikult  –10°C kuni +40°C, seega pakases tegutsemine on täiesti lubatud.

Veel vajalikku lisavarustust külma ja niiskuse vastu

Kui seikluskaameraga välja minna, siis maksab arvestada sellega, et niiskus kipub veekindla kesta sees objektiivi ette kogunema ja akud saavad kiiremini tühjaks kui tavaliselt.

Seega on praegu õige aastaaeg selleks, et oma varustusse hankida ka Sony seikluskaamera uduvastased padjad. Komplektis on kaks padjakest, kumbki töötab ligi 200 korda. Sellega saab palju hooaegasid objektiivilt niiskust tõrjuda. Pista üks padjake FDR-X3000R veekindlasse kesta – see mahub sinna ilusti ja niiskus enam videot ei riku.

Veel mõtle ka tagavara-aku ostmisele – külmaga võib keset kõige põnevamat võttepäeva vaja minna turgutust teise aku näol, sest tööaeg kõigil akudel pakasega lüheneb.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.