Sony Centeri blogi

Sony tõi oma legendaarse pleieri 40. aastapäeva puhul välja uue Walkmani

Sel aastal möödub täpselt 40 aastat, kui Sony kompaktne kassetipleier Walkman välja tuli ning muutis kohe pöördumatult nii muusikatööstust kui inimeste muusikakuulamise harjumusi. Tegelikult pole aga Walkman kuhugi kadunud, kvaliteetne pleier on endiselt muusikagurmaanide hulgas väga hinnas. Aastapäeva puhul tuli välja selle eriväljalase.

40. aastapäeva eriväljaanne kannab mudelinime NW-A100TPS Walkman ja selle tagaküljel on teemakohane logo. Logo on ka kaasasolevatel kleepsudel ja pehmel ümbrisel ning see on inspireeritud Sony esimesest kaasaskantavast kassetimängijast TPS-L2 Walkman. 1. juulil 1979. aastal turule jõudnud mudel muutis oluliselt meie harjumusi muusikat kuulata – enam ei pidanud selleks kuskil toas maha istuma, vaid võisid lemmikmuusika mugavalt kaasa võtta ning selle jaoks polnudki vaja kohvrisuurust seadet.

Liikvel olles muusika kuulamine taskuseadmetest sai 80ndatel trendiks ja on seda siiamaani, nutitelefonide ajastul.

Praeguses Walkmanis on ühendatud algupärane stiilne disain viimase aja uusima digitehnoloogiaga, mis lubab muusikat kompaktse seadmega parima kvaliteediga taasesitada. Kasutada saab sealjuures soovi korral retrostiilis kassetimängija kasutajaliidest, mis on inspireeritud klassikalistest Walkmani esimestest mudelitest.

Uus Walkman on varustatud Androidiga (seega saadaval on ka suur hulk Androidi äppe muusika jaoks), pakub võimalust üle WiFi allalaadimiseks ja striimimiseks ning annab kõrvaklappidesse Hi-Res heli. See on tunduvalt kvaliteetsem, kui CD helikvaliteet. LDAC ja AptX koodekitega saab üle Bluetoothi edastada kuni kolm korda paremat heli, kui tavaliselt ning võid oma vastava toega kõrvaklappidest nautida muusikat juhtmevabalt, kaotamata heli puhtuses. Vajadusel saad spetsiaalse töötlusega anda muusikale ka vinüülplaadi pehme ja sooja tämbri.

Walkman on varustatud DSEE HX protsessoriga, mis taastab digitaalsel pakkimisel kaduma läinud detailid ja ehitab muusikainstrumentide kaupa taas üles parima originaalilähedase helikvaliteedi. See on oluline suurte kadudega pakitud digiformaatide, näiteks MP3 puhul.

Mobiilidest eristab Walkmani see, et võimendi osa on spetsiaalselt kõrget helikvaliteeti silmas pidades ehitatud, kasutades võimsaid transistore ja moonutusteta võimendusmooduleid. Lisaks kasutatakse ka erilist jootesegu, mille üheks oluliseks osaks on kuld – parim elektrijuht, mis tagab võimalikult müravaba ühenduse komponentide vahel.

Oma muusikakogu saab hoida SD kaardil, sisemist mälu on 16 GB ja aku kestab muusikat mängides kuni 26 tundi.Äppe saab kasutada ja muusikat juhtida 3,6-tollisel HD ekraanil (1280 x 720 pikslit).

Eriväljalase jõuab müügile novembris ja selle orienteeruv hind on 440 eurot.

Sony pleierite, kõrvaklappide ja paljude muude toodete parima valiku leiad Sony Centeri poodidest, kus on võimalik neid kohapeal proovida ning asjatundjatelt nõu küsida või e-poest.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.