Sony Centeri blogi

Sony uued Bravia telerid said endale kaamera, mis hoiatab, kui liiga lähedale istud

CES-il esitletud Sony uued telerimudelid said endale uuenduse, mida varem pole Bravia teleritel olnud – veebikaamera, mis jälgib seda, kus vaatajad istuvad ning vastavalt kohendab ka näidatavat pilti ja heli. Lisaks saab kaamera kaudu viipekäsklusi anda. Kui kedagi teleri ees ei istu, aitab kaamera elektrit kokku hoida ja tumendab ekraani.

Mitmete tippmudelitega (nagu Z9K või A95K seeria) tuleb Bravia Cam kohe kaasa, teiste uudismudelitega on lisaseade ühilduv ja selle saab osta eraldi.

Kõige tavalisem funktsioon kaameral on muidugi videokõnede tegemine. Kuna Sony teleritel on sisseehitatud Google TV operatsioonisüsteem, siis leidub äpipoes ohtralt erinevaid rakendusi, millega videokõnesid teha saab. Millised neist oskavad teleri kaamerat kasutada, pole veel teada, kuid ametlikult on toetatud Google Duo.

Ebaharilikum funktsioon on aga näiteks vaataja kauguse soovitamine – kui istud ekraanile liiga lähedal, annab kaameraga televiisor sellest teada ja tumendab pildi, et silmadele kahju ei teeks. Kui aga oled kaugemal, siis vastavalt sellele suurendatakse pildi heledust ja helivaljust. Kui istud ühel küljel, siis balansseeritakse stereoheli vastavalt.

Seade on videokõnede jaoks varustatud mikrofoniga, kuid Sony kinnitas pressiteates, et ei salvesta kasutajat mikrofonist kunagi. Mikrofoni kasutatakse vaid videokõnedeks.

Kaamera kinnitub teleri ülemisele servale reguleeritava jalaga ning ühendub USB pessa. Seadet on võimalik füüsiliselt lülitist välja lülitada, kui ei soovi pidevat (viibete ja asukoha) jälgimist.

Viibetega saab telerit juhtida nagu puldiga – sisse-välja lülitada, kanaleid vahetada, menüüdes liikuda, helivaljust reguleerida jne. Selleks tuleb käsi üles tõsta ja teleri suunas peopesa näidata, et viipefunktsioon aktiveeruks.

Esialgu on Bravia Cam´il olemas videokõnede tugi, ülejäänud võimalused saabuvad hiljem tarkvarauuendusega.

Vaata ka videot, kus Bravia Cami tööpõhimõtet lähemalt selgitatakse:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.