Sony Centeri blogi

Sony uued juhtevabad klapid WF-1000XM4 said põhjaliku uuenduse ja kuulutati taas omas klassis parimateks

Sony uuendas oma juhtmevabasid kõrvasiseseid laadimiskapsliga ehk TWS klappe ning uue põlvkonna mudel ei saanud mitte pisitäiendusi, vaid mitmed uuendused on üsna põhjalikud. Alustame kasvõi sellest, et disain on uuel tootel midagi uut.

Tuntud audioportaal “What Hi-Fi?” pidas Sony eelmisi WF-1000XM3 klappe omas klassis parimateks, kuid hindas uusi WF-1000XM4 kõrvaklappe samuti maksimaalse hindega ehk andis viis tärni viiest.

Mis siis on neis uutes klappides tõeliselt uut ja kuidas need hoiavad Sony juhtmevabade klappide lippu endiselt kõrgel? Siin on mõned põhjused.

Esiteks, uus disain on kohendatud paremini kõrva kujuga sobivaks ja kuularid on varasemast tunduvalt väiksemaks läinud. Ümara kujuga korpus mahub paremini kõrva ja ei ole kõrvast enam nii palju välja ulatuv. Uuendustes arvestati eelmiste mudelite kasutajate soovitustega.

Vasakul asuvad uued, paremal vanema põlvkonna klapid:

Ka laadimiskapsel disainiti uuesti ja sai palju kompaktsema kuju. Kuidas nad seda tegid, on kindlasti üllatav, sest väiksema korpusega on nii kuularid ise kui laadimiskapsel oluliselt pikema laadimisajaga. Kui WF-1000XM3 pakub 6 tundi kuulamisaega ühe laadimisega (laadimiskarp annab lisaks tööaega 18 tundi), siis uued pisemad kuularid pakuvad poole rohkem – 12 tundi kuulamisaega (laadimiskapsliga 24 tundi). Kapsel toetab Qi standardile vastavat juhtmevaba laadimist ning sobib enamlevinud juhtmevabade laadijatega..

Uues mudelis on uuendatud audioprotsessorit, mis peaks nüüd veel paremini hakkama saama mürasummutusel taustahäälte eemaldamisega ning parema heliesitusega.

Kõrvaklappide korpus vastab veekindlustasemele IPX4, mis tähendab, et need peavad vastu pritsmetele ja niiskusele, seega sobivad sportimiseks. Lausa ujuma ei maksaks siiski minna.

Kaasas on mitu erineva suurusega otsikupaari, et oleks võimalik valida just endale kõige mugavam ja sobivam. Headphones Connect äpp oskab muuseas testida, kas klapid on ikka õhutihedalt kõrvas. Samuti aitab mobiiliäpp seadistada 360 Reality Audio kuulamist, et ruumiline heli kostaks kõige ehedamalt.

Ümara kujuga kuularite väline pind on puutetundlik, sealt saab klappe juhtida (lisaks mobiiliäpile). Nii nagu mõnes Sony varasemas mudelis, töötab mürasummutus kõnetuvastusega ehk kui hakkad rääkima, lülituvad kuularid läbipaistvasse režiimi ja lasevad teiste kõne läbi klappide, et saaksid kuulda ilma klappe peast võtmata. See funktsioon toimib siiski väikese viitega, seega pead sekundi jagu ootama, enne kui hakkad kuulma väliseid helisid. Kui aga tahad ise kiirelt ümbritsevaid hääli kuulda, tuleb puudutada vasakut kuularit. Selle peale helivaljust vähendatakse ning lastakse välised helid läbi.

6 mm kõlarielemendid on samuti saanud uue disaini ja eesmärgiks on lisaks heli paremale esitusele parandada ka mürasummutust.

Neile, kes räägivad telefoniga palju, kui õues liiguvad, sobib uus Automatic Wind Noise Reduction ehk tuulemüra vähendamise režiim, mis kõrvaldab mikrofonist tuule sahina.

Klapid toetavad üle Bluetoothi Sony enda kõrgekvaliteedilist LDAC edastust, kuid puudub aptX HD tugi.

Sony uusi kõrvaklappe WF-1000XM4 saab juba tellida, lähipäevadel peaksid need Sony Centeris müügile tulema.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.