Sony viib värske meedialahendusega prillivaba 3D tehnoloogia uuele tasemele

3D tundus vahepeal juba hakkavat oma populaarsust ja uudsust kaotama, sest vaatajatele on liiga ebamugav 3D prillidega teleka ees istuda. Veider on ka perega justkui silmaklappidega kodusel diivanil kolmemõõtmelist filmi vaadata. Prillivabal 3D-l aga on omad puudused, millest Sony uus tehnoloogia 3D Volumetric Visual Technology püüabki vabaneda.

Üks sellistest puudustest prillivabal 3D tehnoloogial on vaataja väga kindlas ettemääratud asendis hoidmine. Niipea, kui määratud vaatenurgast veidi välja kalduda, pole enam 3D kujutis selline, nagu olema pidi.

Sony kõrvaldab selle puuduse oma uue lahendusega. Nimelt oskab 3D Volumetric Visual Technology´ga varustatud ekraan “näha”, kus vaataja silmad asuvad ning vastavalt sellele pilti korrigeerida. Lahendusega käib kaasas ka vastav salvestustehnoloogia filmiloojatele, millega salvestatakse piltlikult taust ja objektid eraldi. See annab võimaluse ekraanil vastavalt vaataja asukohale ja liikumisele ka tausta niimoodi liigutada, et pilt tundub kolmemõõtmelisena.

Tehniliselt koosneb lahendus kahest osast, mis on mõlemad võrreldes senisega uutmoodi: filmimeeste poolsest lahendusest 3D Volumetric Capture, millega meedia salvestatakse kolmemõõtmeliselt ning Eye-sensing Light Field Display´st, mis näitab kasutajale pilti vastavalt vaataja asukohale.

  • 3D Volumetric Capture on Sony uus stuudiolahendus, millega saavad filmi- ja saatetegijad sisu üles võtta kolmemõõtmeliselt, et seda oleks hiljem võimalik esitada seadmetes, mis arvestavad vaataja asukohta. Sony Pictures´i stuudios näidatakse ülesvõtte ajal spetsiaalsel Crystal LED ekraanil eraldi tausta, mis liigub kaasa vastavalt kaamera liikumisele stuudios. See annab lõplikule kaadrile vajaliku sügavuse ja kolmemõõtmelisuse. Taustadest kokkumonteeritud pilt koos stuudios olevate näitlejatega annab ka kohapeal filmi tehes parema ettekujutuse, milline on lõpptulemus.
  • Sony Eye-sensing Light Field Display kasutab aga ülikiireid kaameraid ja sensoreid, mis koos näotuvastuse algoritmidega teevad kindlaks, kus vaataja parajasti asub ning annab mõlema silma jaoks sellise täpsusega ruumilise pildi, mida senised prillivabad 3D tehnoloogiad pole suutnud pakkuda. Lahendust saab väga hästi lisada ka VR (virtuaalreaalsuse) ja AR (liitreaalsuse) sisule, pakkudes uuel kvaliteeditasemel lahendusi nii meelelahutuseks kui ka näiteks tootedisainiks või tööstusrakendusteks.

Seda kõike on üsna keeruline sõnades seletada, paremini selgitab uut tüüpi 3D ekraani olemuse lahti aga allolev video. Juurde tasub lisada, et Eye-sensing Light Field Display, mida Sony esmakordselt selleaastasel CES-i messil esitles, tagab teiste olemasolevate prillivabade 3D lahendustega võrreldes ka tunduvalt parema eraldusvõime ja pildikvaliteedi, mis näib vaatajale palju loomulikum.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.