Sony Centeri blogi

Vaata proovipilte: Sony uus rekordiline lainurkobjektiiv võlub välja imelised maastikuvaated

Sony tuli hiljuti välja uue G Master seeria lainurkobjektiiviga FE 12-24mm f/2.8 G Master, mis on omas klassis (f/2.8 täiskaader-objektiiv) maailma kõige laiema vaatenurgaga. See seab objektiivile moonutuste osas üsna kõrged nõudmised. Tuntud maastikufotograafid proovisid uut objektiivi ja näitasid, et sellega saab erinevates olukordades üles võtta laitmatuid panoraamvaateid.

Äsja välja tulnud lainurkobjektiiv FE 12-24mm f/2.8 G Master on uue disainiga, kasutusel on kolm XA (Extreme Aspherical) elementi, mis tagavad moonutustevaba panoraamse pildi servast servani. Üks super ED ja kolm ED klaasi annavad kõrge kaadrinurkade lahutusvõime ning pehme bokeh-efekti väiksema teravussügavusega piltidel. Kiirema ja täpsema teravustamise eest nii fotode kui videote tegemisel kannavad hoolt vaiksed XD Linear teravustamismootorid.

Rahvusvaheliselt tunnustatud maastikufotograafid Michael Schaake ja Albert Dros (mõlemad tegid pilti Sony Alpha 7R IV kaameraga) proovisid järele, mida uus objektiiv suudab ja tegid mõned proovipildid. Katsetati erinevaid valgustingimusi, kasutati avasid f/2.8 kuni f/22 ja leiti, et alles f/18 ava juures võis märgata kerget teravuse kadu, mis on ka loomulik sellise lainurkobjektiivi juures. Täisavaga f/2.8 olid aga detailid kogu kaadri ulatuses selged. Näiteks õnnestus ka valgel suveööl tähed taevas üsna selgelt pildile saada.

Lainurkobjektiiv pole just kõige kergem: 847 grammi, kuid eks selles on oma osa ka väga suurtel klaasidel.

Vaata panoraamseid maastikupilte, mis tuntud fotograafidel õnnestus uue Sony lainurkobjektiiviga talletada, sellelt lingilt.

Sony FE 12-24mm f/2.8 G Master objektiiv on juba Sony Centeris müügil. Täpse kohaletoimetamise aja saab teada pärast tellimuse esitamist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.