STARTUp Day 2020 blogi

Hero of the Week: Peter Vesterbacka: “Ma teadsin alati, et tahan teha päris oma asja.”

Peter Vesterbacka on Soome ettevõtja ja mobiilimängude arendaja, kes on eelkõige tuntud selle poolest, et on osa meeletult edukast mobiilimängust Angry Birds. 2016. aastast tegutseb ta aga oma asutatud hariduslikke mobiilimänge arendavas ettevõttes Lightneer.

Lisaks tegutseb ta aktiivselt Soome startup-maastiku arendamisega: ta on mitmete edukate ettevõtmiste kaasasutaja nagu MobileMonday, ConnectedDay, Some Bazaar ja SLUSH. 2011. aastal valis TIME Magazine Vesterbacka 100 maailma mõjukama inimese hulka.

Praegu on tema suurimaks väljakutseks Helsingi-Tallinna tunneli ehitamine tuleviku kasvu võimaldamiseks. Samuti ka hariduse globaalne parandamine, et muuta maailma paremaks.

Mis on aidanud sul jõuda sinna, kus sa praegu oled?

Ellusuhtumine ja ambitsioonid. Keskendumine asjadele, mida mulle teha meeldib. Neid asju on palju.

Kuidas sai sinust ettevõtja – kas see oli asjade loomulik käik võid teadlik ja kaalutletud samm? Mis oli alguse juures kõige suuremaks väljakutseks?

Mulle on alati meeldinud küsimuse alla seada ja väljakutseid esitada status quo’d, seega ettevõtjaks olemine on miski, mida ma olen alati teha tahtnud. Võib-olla ma ei teadnud, et konkreetselt ettevõtjaks saamine on see, mida ma soovin. Aga ma teadsin alati, et tahan teha päris oma asja. See polnud just eriline väljakutse, kuid väljakutsed ongi ju ületamiseks.

Mis on kolm tõde, millest sa juhindud?

  • Ära mõtle. Tegutse. Mõtle.
  • Kõik on võimalik.
  • Igavus ei ole ettevõtte eesmärk.

Kuidas säilitada motivatsioon ja olla oma tööd tehes õnnelik?

Asjad lihtsalt ära tehes.

Mind inspireerib…

Suured väljakutsed. Võimatuna näivad eesmärgid.

Mis sulle tuleviku suhtes elevust tekitab?

Kõige põnevam asi tuleviku juures on see, et see on selline, milliseks me selle ise muudame. Seega – teeme seda hästi!

“Hero of the week” on rubriik, mis kajastab meid ümbritsevate inspireerivate ettevõtjate ja ettevõtlike inimeste lugusid – nende teekonda ettevõtluseni, edulugusid ja õppetunde ebaõnnestumistest ning sellest, mis neid inspireerib ja motiveerib.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses