STARTUp Day 2020 blogi

Reisi-äpi LEEVE tegevjuht Laurie Louvet: “Ettevõtjaks olemine tähendab igapäevaselt uute seikluste ja väljakutsetega silmitsi seismist.”

Laurie Louvet on hinges tõeline rändaja, kes usub, et uute keelte õppimine avab maailmas uksi ning aitab inimestel üksteist paremini mõista. Olles reisinud üheteistkümnesse ning elanud neljas erinevas riigis, otsustas ta luua rakenduse nimega LEEVE. See aitab õppida erinevaid keeli ning kohtuda läheduses olevate erinevatest rahvustest inimestega.

Laurie on reisimist alati armastanud. Seda tehes meeldib tahab ta alati õppida selle riigi keele põhitõdesid, kuhu reisib. Kuid uue keele õppimine on tema jaoks palju rohkem kui lihtsalt uute sõnade õppimine. Keeleõppe võlu on sõnade taga olevate erinevate tähenduste tundmaõppimine, mis avab palju erinevaid uksi ning uusi vaatenurki elule. „Ma ei ole sama inimene kui ma räägin prantsuse või inglise keeles,“ räägib Laurie. „Haruki Murakami ütles, et teise keele õppimine on nagu teiseks inimeseks muutumine. Seetõttu on ongi maagiline. Sa võid olla kes iganes sa soovid.”

Tema arvates on reisimine oluline, kuna see aitab mõista, kuidas  elu ja maailm. „Läbi reisimise saad sa ise otsustada selle üle, mida televisioonist või internetist näed,” selgitab Laurie. Tema jaoks ei ole reisimine vaid puhkuse broneerimine – see on mälestuste kogumine, kohalikega suhtlemine, kohaliku toidu söömine ning kohalike juures ööbimine, näiteks couchsurfingu kaudu.

LEEVE toob inimesed kokku

LEEVE on rakendus neile, kes armastavad reisida ja uusi keeli õppida. See ühendab välismaalased kohalikega, et nad saaksid koos linna avastada ja kohalikku keelt praktiseerida. Laurie räägib, et rakendus on samuti kasulik heade diilide saamiseks, kohalike inimestega tutvumiseks ning rahvusvaheliste sõprussuhete loomiseks. LEEVE edendab keelelist vahetust, julgustab liikuvust ning aitab rahvusvahelistel inimestel uude riiki integreeruda.

Laurie ise kasutab LEEVE’i Rennes’i linnas, et luua uusi tutvusi. Läbi LEEVE rakenduse tutvus ta näiteks Austraalia neiu Jaimee’ga. Kuna LEEVE organiseerib ka rahvusvahelisi kohtumisüritusi, on tal olnud võimalus kohtuda paari Vietnami tüdrukuga. Nüüd saavad nad kõik pühapäeviti kokku, et korvpalli mängida.

18-aastaselt kolis ta Londonisse, et oma inglise keelt arendada. Seal olles mõistis ta, et võõrkeele praktika on väga oluline. „London on multikultuurne linn, kus mul oli unustamatuid kohtumisi ning see andis mulle reisimise maigu suhu.“

20-aastaselt lahkus ta, seljakott seljas, Vietnami linna Hanoisse ilma igasuguse plaanita. Ta tahtis lihtsalt avastada maailma läbi oma silmade. Oma reisi jooksul kasutas ta couchsurfingut, Duolingot ning isegi Tinderit, kuid ta tundis puudust rakendusest, mille kaudu oleks ta saanud kohalike inimestega sõbralikult kohtuda. „Sealt tuli LEEVE’i idee, mis tähendab: LE – learn (õpi) ja see EVE –event (sündmus) = õppimine läbi kohtumiste, sündmuste ja harjutamise,“ räägib ta. 

Väljakutsed rakendust arendades

Rakenduse loomine aitas Laurie’l ühe aastaga õppida palju rohkem kui kogu oma kooliaja jooksul. „Kui sa ei tea mitte midagi programmeerimisest, UX disainist, Apple’ist või Androidist, siis on see raske. Aga sa pead kohanema ja nii ma õpin iga päev. Ma olen õnnelik, et mind toetavad ja abistavad arendajad. Inimesed, kes tõmbavad ühe sajast rakendusest App Store’ist alla ei mõista, et rakenduse loomine nõuab palju aega, kannatust ja see on kõik tiimitöö.

“Seiklemine ettevõtluses tähendab igapäevaselt uusi väljakutseid tehnoloogia, raamatupidamise, disaini, kasutajate, seaduste, tiimi ning motivatsiooni valdkondades. Ma arvan, et olen nagu enamus ettevõtjaid, igas päevas on paremaid ning halvemaid hetki.

Laurie kõneleb sTARTUp Day 2019 festivalil. Ta jagab oma kogemusi ning nõuandeid, kuidas alustada nullist oma ettevõttega.

Märksõnad: ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.