Jordaania ning TTÜ teadlased alustavad koostööd küberturvalisuse ja ehitusteaduse alal

Tallinna Tehnikaülikool ning Jordaania Al-Balqa’ Rakendusülikool alustavad teaduskoostööd küberturvalisuse, ehitus- ning energeetikateaduses. Siiani on kahe ülikooli koostöö keskendunud põlevkivienergeetikale.

Tehnikaülikooli teadusprorektor Renno Veinthal kinnitas, et koostöö Al-Balqa teadlastega loob paremad eeldused põlevkivienergeetika arenguks Jordaanias ja annab võimaluse rakendada siinseid teadmisi ja silmapaistvalt heal tasemel teadustaristut Jordaania põlevkivi kasutamisega seotud küsimuste lahendamisel.

Prorektor Veinthal lisas: “Jordaania suurimad probleemid on seotud puhta vee nappuse, energiasüsteemide ülekoormatusega ja kaasuva energiavarustuse ebakindlusega. Meie külalistele avaldas muljet TTÜ innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus Mektory ning selles realiseeritud ettevõtluse-ülikooli vahelised koostöövõimalused”

“Tehnikaülikool näeb koostöös Al-Balqa´ga võimalust leida üliõpilast- ja teadlasvahetuse raames ühishuvil põhinevaid koostööprojekte ja nende realiseerimise kaudu võimalust laiendada oma rahvusvahelist mõju,” lisas ta.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.