Teadus ja tulevik

Tulevik kuulub uudishimulikele: IT-teaduse tippkeskuse konverentsil mõõdetakse, kui kaugele suudab e-tiiger päriselt hüpata

9. märtsil toimuval Eesti IT-teaduse tippkeskuse EXCITE konverentsil heidetakse pilk IT-st läbi põimunud tulevikku. Sõnastatakse IT valdkonna järgmiste aastate väljakutsed ja eesmärgid, mida Eesti e-tiiger püüdma võiks hakata.

“Modernses, üha globaliseeruvamas infoühiskonnas on meie igapäevategevused tihedalt IT-ga põimunud. Info usaldusväärsus ja kättesaadavus on võtmeks keerulistes olukordades otsustamiseks ning käitumiseks. Seda näitab meile pandeemia. Infosõda propaganda ja faktide moonutamisega, küberrünnakud, et lüüa rivist välja ühiskonna IT-süsteemid ja halvata sellega normaalne elu – seda näitab sõda Ukrainas. Kõik see seab IT-teaduse arengu veelgi olulisemale kohale,” rääkis Eesti IT-teaduse tippkeskuse eestvedaja ja TalTechi tervisetehnoloogiate professor Ivo Fridolin.

Fridolin selgitas, et Eesti IT-tippkeskus on loodud selleks, et uurida ja välja töötada meetodid turvaliste ning töökindlate IT-süsteemide ja -teenuste arendamiseks. “Pärast kuut aastat tegutsemist on väga palju ära tehtud ning nüüd on õige aeg vaadata tulevikku – mismoodi ja kuidas liikuda edasi.”

Konverentsil “Tulevik kuulub uudishimulikele” räägivad eksperdid teaduse ja ettevõtluse koostöö võimalustest ja kuidas need nii Eesti kui maailma arengut toetaks.

Näiteks tulevad arutlusele:

  • Euroopa digitaalse suveräänsuse plaanid ning nende seos Eesti digiarengu eesmärkidega
  • IT energeetikas
  • usaldusväärse tehisintellekti lahendused
  • privaatsus, hajusad andmebaasid ja tehnoloogiline suveräänsus

Esinejate ja täpsema ajakavaga saab tutvuda siin. Samas kohas saab sündmusele registreeruda 7. märtsini.

Konverents toimub Proto Avastustehases ja ülekandena veebis.

Tippkeskus EXCITE ühendab Eesti IT-teaduse absoluutseid tippe, eesmärgiga uurida ja välja töötada meetodid turvaliste ja töökindlate IT-süsteemide ja -teenuste arendamiseks. EXCITE teadlased arendavad teaduslike meetodite abil kindlaid ja usaldusväärseid IKT-süsteeme, rakendades neid kõikjal, kus võimalik – keskendudes muuhulgas tervishoiu, ohutuse, keskkonnakaitse, panganduse jmt valdkondadele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.