Tuleviku linn

California linnas suudavad ristmikud peagi lähenevaid rattureid tuvastada

Californias Santa Claria linnas alustatakse peagi pilooprojektiga, kus jalgratturite turvalisuse parandamiseks hakatakse ristmikel kasutama jalgrattureid tuvastavaid süsteeme.

Projektis testitakse tasuta GiveMeGreen! rakendust, mis töötab koos automaatselt jalgrattureid tuvastavate anduritega, vahendab Smartcitiesworld.

Sensys Networksi arendatud süsteem võimaldab GiveMeGreen! rakendust kasutavaid rattureid ristmikel kuni 90 meetri kauguselt tuvastada. Peale ratturi tuvastamist töötab valgusfoor tavapärase jalakäijate ületamiseks mõeldud ajastusega.

Selline lahendus võimaldab ratturitel ja jalakäijatel ühe signaalfaasi ajal teed ületada ja ei tekita liiklejate seas viivitusi. Samuti on ristmikel uued märgid, mis lähevad põlema ainult siis kui tuvastatakse jalgrattur või jalakäija, et autojuhte teavitada.

Lisaks on igal ristmikul ka ainult ratturitele mõeldud märgutuli, mis annab neile teada, et ristmik on neid märganud.  “GiveMeGreen! ei tee liiklemist ainult turvalisemaks, vaid parandab ka Santa Clarita ratturite sõiduelamust tänu automaatsele ja usaldusväärsele tuvastamisele,” sõnas linna liiklussignaalide süsteemi juht Cesar Romo.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.