Tuleviku linn

Helsingis hakkavad kodusel ravil olevatele patsientidele ravimeid jagama robotid

Foto: Shutterstock

Roboti ülesandeks on inimestele arsti juhiste põhjal kindlatel kellaaegadel õiges koguses ravimeid väljastada. Nii saab olla kindel, et inimesed ei unusta olulisi ravimeid ega võta neid kogemata liiga palju.

Robotite eesmärk on võimaldada inimestel kodudes iseseisvamalt toime tulla. Kui ravimite võtmise eest hoolitseb robot, ei pea hooldusõed inimestele ravimeid koju kohale toimetama.

Kogemus on positiivne

Robot järgib ravimite väljastamisel arsti ettekirjutusi ning kui inimene unustab ravimi võtta, jätab robot selle alles ning saadab signaali hooldusasutusse, mis reageerib signaalidele ööpäevaringselt.

“Roboteid on nüüdseks katsetatud umbes aasta ning kogemus on väga positiivne,” rääkis hooldusabi teenuste juht Sanna Numminen. “Seadet on lihtne kasutada ning patsiendid ja hooldusõed on väga rahul, sest seade võimaldab patsientidel iseseisvamalt hakkama saada.”

Foto: City of Helsinki

Robot kasutab häälsignaale, et patsientidele ravimi võtmist meelde tuletada. Sellest on eriti abi mäluprobleemidega inimestel. Patsiendid saavad põhjalikud juhised roboti kasutamiseks ning robotite ja ravimite saadavuse eest hoolitsevad hooldusasutused. 

Koroonaviirus

Robotid aitavad koduvisiite tegevatel hooldusõdedel ja arstidel keskenduda neile, kes vajavad vältimatut abi ja hoolt. Eriti oluline on see koroonaviiruse leviku ajal, sest nii on võimalik koduvisiitide arvu ja lähikontakti vähendada. 

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.