Mobiilirakendus aitab kaasa väikeettevõtete pandeemiajärgsele taastumisele

Bostonis püütakse mobiilirakendusega soodustada väikeettevõtluse taastumist.Foto: Shutterstock

USAs Bostonis käivitati digitaalsete hüvede programm CARES Act, et ergutada kohalike ettevõtete majandust pärast COVID-19 pandeemiat, kirjutab Cities Today.

Bostoni linnavalitsus teeb koostööd Iisraeli idufirmaga Colu, mis arendas välja mobiilirakenduse B-Local. Rakenduse kaudu saavad nii ettevõtted kui ostjad teha endale B-Local konto, mis tuleb ühendada krediit- või deebetkaardiga.

Kui ettevõte on registreerinud konto, saab ostja sealt oste sooritades koguda boonuspunkte, mida hiljem maksmisel kasutada.

Bostoni linn hüvitab kõik hüved CARES Acti rahastusprogrammi kaudu, nii et kasutajatele ega ettevõtetele ei kaasne programmiga liitudes mingisuguseid lisakulusid. Seni on B-Local konto registreerinud 269 ettevõtet.

“Väikeettevõtted on meie majanduse selgroog ja nad vajavad meie abi, et taastuda COVID-19 pandeemia majanduslikust mõjust,” sõnas Bostoni linnapea kohusetäitja Kim Janey. 

Bostoni linnavalitsuses väikeettevõtlust koordineeriv Natalia Urtubey ütles, et COVID-19 kriis on loonud võimalusi uute lähenemisviiside proovimiseks. “Me üritame pidevalt leida viise, kuidas arendada linna väikeettevõtlust, kasutades selleks uusi tehnoloogiaid,” selgitas Urtubey.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.