Tuleviku linn

New Yorgi ambitsioonikas plaan: Püsiv internetiühendus igale linnaelanikule

New Yorgi linnavalitsus avalikustas teisipäeval ambitsioonika plaani tuua internetiühendus kõigi 8,5 miljoni linnaelanikuni, tehes selleks koostööd erasektori internetiteenuse pakkujatega.

Linnapea Bill de Blasio sõnul aitab internetiühenduse kõikide linnaelanikeni viimine digitaalset lõhestuvust vähendada. Suur internetiplaan looks partnersuhteid linna ja teenusepakkujate vahel, et arendada vajalikku taristut, näiteks paigaldada valguskaableid.

“Iga New Yorgi elanik väärib kerget, taskukohast ligipääsu internetile,” sõnas de Blasio teates. “Kõikidele newyorklastele võrdse internetiühenduse tagamine on esmatähtis tagamaks, et kõigil on edukuseks vajalikud põhitööriistad olemas, olenemata sellest, kus nad elavad või kui palju nad teenivad.”

Linnavalitsuse teade ei tähenda, et New York hakkab oma internetiteenust pakkuma. Selle asemel loodab linnavalitsus, et avaliku ja erasektori koostöös suudetakse ebaühtlase internetiühenduse probleemile lahendus leida.

Internetiühenduse puudumine on USAs endiselt paljude inimeste jaoks tõsine probleem

Kiire internetiühenduse tagamine on paljude linnade jaoks oluline eesmärk, kuna üha enam teenuseid ja haridus on kolinud internetti. Madala sissetulekuga piirkondades ei ole ühendus sageli piisavalt adekvaatne, kuna teenusepakkujad ei ole nõus vana taristut uuendama, teadmata, kas investeering tasub end ära.

Turu-uuringud näitavad, et pea kolmandiku USA majapidamiste internetiühendus ei küündi isegi 25 Mbps-ni. (3,125 MB/s).

Eriti terav on säärane digitaalne lõhestatus riigi maapiirkondades, kus umbes ühel majapidamisel viiest puudub lairibaühendus (broadband ingl k).

New Yorgis puudub püsiv internetiühendus 46% vaesuses elavatest majapidamistest. 1,5 miljonil linnaelanikul puudub nii mobiilne kui ka kodune internetiühendus, mis tekitab neile mõistagi probleeme hariduse omandamisel, panganduses, tervishoius, kuid ka tööotsingutel ja erinevate riigiteenuste kättesaadavuses.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses