Tuleviku linn

Pekingi tänavatel alustasid hiljuti tööd isejuhtivad taksod

Fotod: Baidu.

Hiina tehnoloogiaettevõte Baidu alustas Pekingis riigi esimest autonoomse kommertstaksoteenuse pakkumist. Isejuhtivad taksod hakkavad esmalt ringi toimetama Pekingi lääneküljel asuvas Shougangi tööstuspargis, mis on ühtlasi ka 2022. aasta taliolümpiamängude toimumispaik. 

Ettevõtte teatel saavad taksod kenasti ise liikumisega hakkama ning rooli taga ei ole mitte ühtegi inimest, vahendab Cities Today

“Mehitamata teenuste kasutuselevõtt on autonoomse sõidu turustamiseks hädavajalik etapp. Täna teeme Pekingis algust robottakso teenusega, mille saavutasime alles pärast seda, kui olime paljudes linnades pikka aega läbi teinud lugematuid juhita teste,” sõnas Baidu asepresident Yunpeng Wang.

Linnaelanikud vanuses 18-60 saavad isejuhtiva takso tellida endale läbi Apollo Go rakenduse. Ühe sõidu hind on 30 jüaani ehk ligi 3,80 eurot. 

Users will be able to hail Baidu's robotaxis via a smartphone app

Taksosse sissepääsemiseks peavad inimesed skannima sõiduki küljel oleva QR- ja tervisekoodi, et kinnitada enda identiteet ja tervislik seisund. 

Ehkki sõidukites puuduvad füüsilised juhid, on neil siiski 5G-toega kaugjuhtimise võimalus, mis laseb operaatoril neid hädaolukorras vajadusel juhtida.

Isejuhtiv takso sõidutab esialgu elanikke Shougang Parki lähistel asuvatesse spordihallidesse, tööpiirkondadesse, kohvikutesse ja hotellidesse. Järgmise aasta taliolümpia ajal pakub see transporditeenust ka sportlastele ja töötajatele.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.