Tuleviku linn

Suurbritannia politsei testib automaatset süsteemi, mis tuvastab sõidu ajal telefoni kasutavaid juhte

Foto: Westcotec.

Suurbritannia politsei hakkab katsetama süsteemi, mis peaks suutma tuvastada, kas autojuhid kasutavad roolis olles nutitelefoni, vahendab Autoexpress.

Tehnoloogiafirma Westcotec poolt arendatud seadeldist katsetatakse Hampshire’i ja Tahmes Valley politseiüksuste poolt. Seade suudab tuvastada Bluetooth signaale: kui ilmneb, et juht kasutab roolis telefoni, saab kohe teha kindlaks, kas seda tehakse käed-vaba süsteemiga või mitte.

Ilma Bluetooth signaalita telefoni kasutavale juhile kuvatakse liiklusmärgitahvlile telefoni sümbol, millest on punane joon läbi tõmmatud, et anda juhile märku telefoni roolis kasutamisega seotud riskidest.

Seadet testitakse 15. aprillist 21. aprillini erinevates paikades Hampshire’is ja Thames Valley’s ning viimases alas plaanivad politseinikud telefoni kasutavad juhid ka kinni pidada.

Suurbritannias kehtestati 2017. aasta märtsis roolis telefoni kasutavate juhtide suhtes karmimad karistused. Vahelejääjad saavad oma juhiloale kuus karistuspunkti ning 200-naelase trahvi. Maksimaalse karistuse korral võib juht ka lubadest ilma jääda ning kuni 1000 naela trahvi saada.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.