Tuleviku linn

Tallinn valiti uude digitaalse innovatsiooni projekti koos 21 Euroopa pealinnaga

Foto: Shutterstock.

Tallinn valiti maineka Bloomberg Philantrophies sihtfondi poolt ühena 21-st Euroopa linnast uude digitaalse innovatsiooni projekti, mille eesmärgiks on arendada digitaalseid teenuseid ja jagada õppetunde teiste linnadega.

Kaheaastase programmi kestel saavad linnad ekspertidelt tehnilist nõu, sealhulgas projekteerimistoetust, et keskenduda ühe elanikele suunatud riigiteenuse parandamisele. Linnadelt oodatakse majutuse, transpordi, tervise, hariduse ja tööhõivega seotud probleemidega tegelemist.

Lisaks Tallinnale on programmi valitud 20 Euroopa pealinna: Amsterdam, Ateena, Berliin, Bratislava, Brüssel, Budapest, Kopenhaagen, Dublin, Helsingi, Ljubljana, London, Madrid, Nikosia, Praha, Riia, Reykjavik, Sofia, Stockholm, Vilnius ja Varssav.

Peale kahe aasta möödumist peaks linnade meeskondadel olema oskused ja suhtlusvõrgustik, et edasisi väljakutseid käsile võtta ja veelgi enam teenuseid ümber teha. Alates tänavu jaanuaris Londonis toimuva kohtumisega hakkavad linnade esindajad reaalsetel ja virtuaalsetel koosolekutel käima, et ühendada nad digiarengust huvitatud liidritega üle Euroopa.

Programmi alguses osalevad linnad diagnoosimisprotsessis, et leida võimalusi parandamaks valdkondi nagu näiteks digitaalne visioon, valitsemine, tehnoloogiasüsteemide arendus, kasutajakeskne disain.

Samuti on linnade ametnikel võimalus osaleda Harvard Business Schooli ja Harvard Kennedy Schooli õppeprogrammides, et tugevdada digitaalse innovatsiooni jaoks vajalikke oskusi.

“Digitaalse ümberkujundamise jaoks on vaja kaasata töötajaid kogu linnast – tehnolooge, programmijuhte ja juhte”, ütles Harvardi programmi kaasesimees David Eaves. “Linnajuhid, kes on võimelised muutusi motiveerima ja teisi mobiliseerima, kes on läbirääkimis- ja eksperimenteerimisoskused, suudavad oma linnades kõige paremini kasutada tehnoloogiat probleemide lahendamiseks.”

Bloomberg Philantrophies on endise New Yorgi linnapea ja praeguse USA demokraatide partei presidendikandidaadi Michael R. Bloombergi algatatud sihtfond.

Organisatsioon keskendub kestva muutuse loomisel viiele võtmevaldkonnale: kunst, haridus, keskkond, valitsuse innovatsioon ja rahvatervis. 2018. aastal jagas Bloomberg Philantrophies laiali 767 miljonit dollarit ja on tänaseks investeerinud 510 linna ja 129 riiki üle maailma.

Loe projekti kohta lähemalt siit.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.