Tuleviku linn

Ülemiste City toob esmakordselt Eestisse välisülikoolide koolitused

Aalborgi Ülikooli professor ja teadur David Jakobsen ütles, et väljakutsed haridusasutuste ja ettevõtluskeskkonna vahel ei ole uued, kuid neid võimendab digitaliseerumine.Foto: Mainor AS

Ülemiste City koolituskrediidi programm on alates 2020. aastast viinud kokku linnaku ettevõtteid ja kõiki suurimaid Eesti kõrgkoole, andes Ülemiste Citys paiknevatele ettevõtetele võimaluse kasutada aasta jooksul kindlas mahus tasuta koolitustunde. Alanud uuel hooajal avatakse uksed ka välisülikoolide õppekavadesse.

Ühest ametist terveks eluks ei piisa

Nii noored, kes sisenevad alles täna tööturule kui ka juba töötavad inimesed peavad arvestama, et elu jooksul ainust ühest ametist ei piisa. Valmis tuleb olla pidevaks täiend- või ümberõppeks. Seda toetavad ka hiljuti Statistikaameti avaldatud andmed, kus selgus, et elukestev õpe on muutunud järjest populaarsemaks ning selles osalejate arv on 10 aastaga kasvanud üle poole, täpsemalt 54%.

Ülemiste Cityt arendava Mainor AS-i juhatuse esimees Kadi Pärnits selgitas, et Koolituskrediidi unikaalsus on võimendada Eesti ja rahvusvaheliste koolide suutlikkust arvestada kiirelt muutuvate tööturu vajadustega ning siduda oma õppes aktuaalsus pikaajaliste kogemuste ja teadussaavutustega.

“Olen kindel, et parim viis teadmusterikka töö edendamiseks on liita haridus ja ettevõtluskogemused ja koondada koolide tarkus talentide käsutusse,” ütles Pärnits. Varasemad aastad on tema sõnul näidanud, et koolituskrediit pakub ettevõtetele ja töötajatele palju huvi ning enesetäiendamine ja pidev eneseareng on linnaku kogukonnale kindlasti prioriteet.

Mainor ASi juhatuse liige ja Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor professor Eneken Titov tõi välja, et varasemate aastate populaarsemad teemad on olnud psühholoogiaga seotud – seda nii enesejuhtimise kui konfliktide lahendamise suunas.

“Samuti on populaarsed ka tervisega seotud teemad ning ärinduse valdkond tervikuna,“ lisas ta. „Unikaalne ja mugav platvorm, kus on mitmekesine valik ning palju hinnatud haridusasutusi ja kursuseid ühes kohas, on küllaltki ainulaadne,” ütles Titov.

Üheks suureks boonuseks on ka projekti raames pakutavad mikrokraadiprogrammid, läbi mille avaneb töötajal võimalus avardada oma karjäärivõimalusi.

Haridusasutuste ja ettevõtluskeskkonna koostöö muutub aastast aastasse tähtsamaks

Sel aastal lisandusid unikaalsesse programmi ka mainekad väliskõrgkoolid, eesotsas Aalborgi Ülikooliga. Ülikooli professor ja teadur David Jakobsen ütles, et väljakutsed haridusasutuste ja ettevõtluskeskkonna vahel ei ole uued, kuid neid võimendab digitaliseerumine.

“Ülikool on alates 12. sajandi algusest olnud kahe aspekti keskmes: ühest küljest tuleb täita ärisektoris nõutavaid kompetentse, kuid samas on tarvis toetada kriitiliselt mõtleva isiksuse kujunemist,” ütles Jakobsen.

Jakobseni sõnul on aastast-aastasse süvenemas trend, kus järjest vähem keskendutakse humanitaarharidusele ja rohkem ärilistele oskustele.

“Näiteks raalmõtlemine (ingl computational thinking), kus ideeliselt peaksime arendama oma loogikat, matemaatika- ja tehnoloogia alaseid oskuseid. Samas ei saa me unustada, et üksnes nende oskustega ei lahenda me eksistentsiaalseid ja moraalseid probleeme, mis ootavad tulevikus,” kirjeldas ta.

Mis on Koolituskrediit?

Koolituskrediit on programm, mis vahendab kõrg-, kutse- ja ülikoolide kursuseid Ülemiste City ettevõtetele ja nende töötajatele. Linnaku töötajatele on kursused tasuta, teistele tasulised.

Platvormil koolituskrediit.ee on aastas 400-500 erinevat kursust. Kampaania algab 16. augustil. Teiste seas leiab kursuseid ka kaheksast Eesti õppeasutusest (Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Ülikool, Eesti Kunstiakadeemia, Tartu Ülikool, Eesti Maaülikool, Tallinna Majanduskool, Tallinna Tervishoiu Kõrgkool, Tartu Rakendustlik Kolledž).

Rahvusvaheliselt on esindatud Kazimieras Simonaviciuse Ülikool Leedust, Aalborgi Ülikool Taanist ja Vilniuse Kolledž. Jaanuarist lisanduvad programmi ka Kanasawa Ülikool Jaapanist ja Arcada Ülikool Soomest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.