Turvaline tehnika

Iisraelis loodud rakendus toob hädaolukorras kohale lähima vabatahtliku päästja

Foto: LifeCompass

Iisraelist pärit päästeteenus LifeCompass on omapärane lahendus, mis ei too häire kohal abivajaja juurde traditsioonilist kiirabi või muid abilisi, vaid hoopis vabatahtlikke päästjaid.

Tegu on GPSi abil toimiva rakendusega, mis loob hädaolukorras oleva inimese ümber päästeraadiuse. Sellesse raadiusse jäävad vabatahtlikud päästjad saavad teate, et inimene on hädas ning siis on võimalik talle juba appi tõtata.

LifeCompassi eesmärgiks on vähendada aega, mis kulub, et hädas olevale inimesele esmaabi anda. Kuna sellistes olukordades on kiirus äärmiselt oluline, siis saab vabatahtlik päästja inimesele seni abi osutada, kuni juba suuremad abijõud kohale saabuvad.

Rakendus suunab alati abivajaja juurde ka õigete oskustega inimese. See võtab päästja teavitamisel arvesse tema meditsiinialast haridust, olemasolevat varustust, transpordivahendeid ning loomulikult ka geograafilist asukohta. Praeguseks on teenuse abiga aidatud enam kui 2,5 miljonit hädasolijat ning Iisraelis on tänu sellele viidud päästetöötaja õnnetuskohale jõudmise aeg alla kolme minuti.

Teenus on ühendatud Iisraeli päästeteenistusega, seega pole siinkohal tegu rakendusega, mida vabatahtlikud päästjad ning tavainimesed endale lihtsalt rakendustepoest alla laadima peaksid.

Firma võitis 30. novembril Soomes toimunud ettevõtlusüritusel Slush ka innovatiivsuse auhinna, millega tunnustati ühiskonna jaoks olulisi ettevõtmisi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.