Veebimajutuse blogi

Google aitab sul kodulehe paremaks teha – kasulik portaal veebitegijale

Kui oled veebitegija või veebiomanik, siis Google´il on sinu jaoks midagi – novembris avati uus veebiarendaja portaal Web.dev, mis aitab kodulehte kiiremaks, paremaks, kasutajasõbralikumaks ja otsimootoritele vastuvõetavamaks teha.

Iseenesest on tegemist testimis- ja soovitussaidiga, kus saab käivitada teste ja oma veebi kohta väga detailselt teada saada, mis seal halvasti on ning mida oleks vaja paremaks muuta.

Kuna Google ise seda peab, siis tähendab sellel saidil heade tulemuste saavutamine, et sinu leht hakkab rohkem meeldima ka kõige tähtsamale otsingumootorile – Google´ile.

Esmane kiire test annab neljaosalise raporti saja punkti skaalal. See näeb välja selline:

Web.dev koostatud edasisest täielikust raportist võib selguda, mis on sinu veebi kõige suuremad kitsaskohad. Näiteks võib selleks olla vananenud kompressiooniformaatide kasutamine piltide pakkimisel – Google soovitab kasutada JPEG 2000, JPEG XR ja WebP formaate. Samuti on levinud probleemiks mittenähtavate koodide kõigepealt laadimine – need peaksid kasutaja brauserisse kohale jõudma sellises järjekorras, mis vaatamist kõige enam mõjutab. Seega kohenda oma veebi koodide allalaadimise järjekorda niimoodi, et kõigepealt saadetaks vaataja arvutisse need skriptid, mis nähtavat pilti kodulehel näitavad (teksti, pilte) ja alles lõpupoole kõik muud vajalikud taustajõud.

Kodulehe üsna tihti aeglaseks liiga suur failide maht – siingi annab raport põhjaliku ülevaate, mis ja kui palju allalaadimist aeglustas.

Täielikust raportist leiab analüüsimiseks tundide viisi materjali, kui koduleht on optimeerimata – kuid see aeg on väärt kulutamist, et saada omale kiire ja kasutajasõbralik veeb.

Artikkel ilmus algselt Veebimajutuse blogis.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.