Veebimajutuse blogi

Kuidas joonistada oma ideid veebiarendajale arusaadavaks?

Tavaliselt käib veebiarendaja ja tellija vaheline disainialane suhtlus kas paberile või ekraanile joonistatud visanditega (ja nende kustutamise ja ümberjoonistamisega), kuid selleks on olemas ka oma lihtne keskkond, mis hoiab muudatuste ajaloo alles, lubab kommenteerida ja aitab ka võhikul paremini joonistada.

Figma on lihtne veebipõhine keskkond, kus kõik asjaosalised, kes veebi teevad, saavad oma ideid ja soove kirja panna ning siis omakorda muuta, kui vajadus tekib. Leht on lihtne ja joonistada saab seal nagu mõnes tavalises joonistusprogrammis, samal ajal kui kujundaja võib liiga lennuka kasutaja fantaasiat ka ise korrigeerida.

Kuna tegemist on veebipõhise rakendusega, siis saavad seda kasutada kõik. Kuni kahe kasutajaga võib võtta tasuta konto ja teha näiteks tellija ja arendaja poolt kahekesi oma veebi vajalikke parandusi ja salvestada muudatusi. Alustada võib visandist, mis laaditakse Figmasse ja sealt edasi on kujundajal võimalus juba välja pakkuda reaalseid veebikujundusi.

Veebipõhine joonistuskeskkond koos failide hilisema ekspordiga sobib veel näiteks kõikvõimalike kasutajaliideste, graafilise disaini, prototüüpide ja ajurünnakute jaoks. Kui aga sa ei tea kujundusest eriti palju ja disaineriga suhtlemine tundub liiga keeruline, pakub Figma välja hulga tasuta kursusi algajatele, mille abil saad veebipõhiselt omandada mõned põhitõed, et oskaksid kujundajaga samas maailmas mõelda ja küsida mõistlikke lahendusi oma veebi arendamiseks.

Päris alguses aga võid kätt harjutada lihtsate kujundite joonistamisega, samas võid kohe ka ette võtta mõned tasuta näidised ja asu neid enda vajaduste järgi ümber kujundama.

Artikkel ilmus algselt Veebimajutuse blogis.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.