Õpi teiste vigadest: parimad näited loomingulistest vealehtedest

Kes meist poleks vahepeal Interneti avarustes valepööret teinud ja teelt eksinud. Tavaliselt annab olukorrast märku veateate leht, mis kinnitab, et lehte, mida avada soovime, enam ei eksisteeri.

Enamasti on tegu 404 veateatega, millest lehel lakooniliselt märku antakse. On aga neid, kes asjale palju loomingulisemalt lähenenud ning läbi huumoriprisma külastajatele info edasi annavad. Siit leiad mõned head näited, kuidas seda tehtud on ning ehk on mõni neist ka inspiratsiooniallikaks.

Nagu varasemalt juba blogis kirjutanud oleme, on „404 Not Found“ puhul tegu ühe enamlevinud veateatega, mida veebilehtede külastajatele kuvatakse. Enamasti on selle põhjuseks kas valesti sisestatud aadress või konkreetset lehekülge lihtsalt enam ei eksisteeri.

Kõige tavalisemad veateadete lehed koosnevad enamasti tekstist ja illustratsioonist. Need ei pea aga ilmtingimata olema igavad või lakoonilised. Saab ka efektsemalt läheneda, nagu seda on teinud MailChimp. Huumori ja värskendava lahendusega on asjale lähenenud ka veebileht nimega Magnt.

Alati ei pea „404 Not Found“ leht edastama ainult valesse kohta sattumise infot, vaid võib sisaldada ka näiteks linke muudele alamlehtedele. Üheks selliseks näiteks on Ikea Hollandi veebileht, kus lisaks humoorikale animatsioonile kuvatakse külastajale ka pealehe linki.

Veelgi enam, paljud veebipoed on veateatelehe enda kasuks tööle pannud ning teelt eksinud külastajatele kuvatakse veebilehe muid alamlehti, mis neile huvi võiks pakkuda. Siin on heaks näiteks BigCommerce’i veebileht.

Animatsioonide kasutamine on järjest populaarsem ning võib veateate lehe teha omaette šedöövriks. Üheks näiteks on HotDot-nimeline veebileht, kus „404“ veateade on kokku pandud punastest pulseerivatest täppidest, mis liiguvad vastavalt hiire suunale ekraanil.

On ka leidlikumaid lahendusi, mis põnevust pakuvad. Codeacademy veateateleht võimaldab kõigil külastajatel soovi korral hoopis mängu mängida või suunab huvilised nutikalt mänguloomise leheküljele.

Sarnast lahendust on kasutanud ka Kualo veebileht, kes ära eksinud külastajatele mängu vormis meelelahutust pakub. Veateatelehele sattunud saavad ennast proovile panna kuulsas Space Invaders mängus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.