Zone'i blogi

Piraatleheküljed kaotasid tänu Google’ile oluliselt kasutajaid

Google sai hiljuti osaks uuele algoritmiuuendusele, mille alusel vähendatakse liiklust piraatlusega tegelevatele veebilehtedele, vahendab Search Engine Journal.

Algoritmi tulemustele aitas valgust heita väljaanne TorrentFreak, kes töötas koos piraatlusvastuse ettevõttega MUSO ning andis hiljuti välja asjakohase piraatlehtede liiklust analüüsiva raporti.

Selgus, et vahemikus detsember 2019 kuni november 2020 kaotasid piraatluslehed enam kui kolmandiku enda peale tulevast liiklusest.

Google uuendas oma otsingumootorit eelmisel aastal kaks korda, esmalt jaanuaris ning seejärel maikuus. Kõige rohkem “kahju” tehti piraatlehtede otsijatele just maikuus, kui otsingute hulgas oli märgata 20% langust.

Uuringu kinnitamiseks võtsid MUSO ja TorrentFreak ühendust ka ühe anonüümse piraatlehekülje haldajaga, kelle sõnul kukkus aastaga Google kaudu lehele tulnud kasutajate hulk enam kui 35%.

Muidugi, asi ei pruugi olla ainult Google’i muudatustes. Koroonaviiruse taustal on meedia tarbimiseks, muusika kuulamiseks või mängude mängimiseks kerkinud meeletult palju legaalseid ning taskukohaseid võimalusi.

Ka seda võib pidada üheks piraatluse langemise mõjuteguriks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.