Teemu toob näiteks inimesed, kes mediteerivad ja õpivad läbi aastate end tundma. Tema on valinud enda tundmiseks lihtsalt tehnoloogia, millest saadud andmetele vastavalt ta liigub, toitub või magab. Isegi meie vestluse ajal aset leidnud lõunasöögi tellis ta arvestades seda, et lendas Tallinnasse marsruudil Indoneesia/Hong-Kong/Helsingi/Tallinn.
“Ma söön asju, mis aitavad mul paremini taastuda. Madala süsivesikute sisaldusega toit, siin on ka munakollast, kus on palju B-vitamiini, mida kasutab närvisüsteem kõrge stressi korral, seega ma toetan närvisüsteemi sellega, et söön B-vitamiini,” räägib Teemu.
See on olulisem kui kunagi varem
Teemu leiab, et biohäkkimine on täna olulisem kui ei kunagi varem. Oma organismi kohta andmeid teades suudame me ära hoida haigestumist ning töötada efektiivsemalt, elada kauem ja olla tervislikumad. “Tänase tervishoiusüsteemi viga ongi see, et me ei hoia tervist, vaid tõrjume haigusi,” räägib ta, vihjates sellele, et arsti juurde minnakse tavaliselt siis, kui midagi juba valesti on.
Häkker annab soovitusi: millest alustada?
Aga hea küll, kuidas siis biohäkkimise ja oma keha tundmisega algust teha?
Teemu soovitab leida midagi, mida oma elus parandada soovitakse. Kui inimesel on probleemid unega, tuleks alustada oma une jälgimisest ja vaadata, kui hästi ja kaua sa magad. Selleks ei pea Teemu sõnul kohe poodi kallist unemonitori ostma tormama, vaid piisab algatuseks ka mõnest nutitelefoni äpist, mis sulle sinu une kohta andmeid annab. Jälgides andmeid on võimalik katsetada, kas näiteks nädalase või öise unekoguse suurendamine aitab probleeme paremaks muuta.