Suur lugu

Selline on Eestisse jõudnud Vector: klassikaline, nutikas ja korraliku akuga käekell

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
6-nupud.jpg

Geeniuse toimetusse jõudis uus käekella bränd Vector, mis püüab üle kogu maailma tähelepanu, sest Suurbritannias loodud kellal on mitu unikaalset omadust.

Esiteks konkureerib see välimuselt klassikaliste käekelladega, teiseks oskab telefoniga suheldes nutikellade tasemel olla, aga võib-olla suurima trumbina peab selle aku tootja lubaduste kohaselt vastu lausa 30 päeva.

Sellega püüab Vector parem olla tehnoloogiafirmadest Apple ja Google, aga ka moodsam kui Šveitsi kellatööstus. Päris õhust võetud ambitsioonid need pole, sest Vectori taga olevat ettevõtet juhib Joe Santana, kellel on kõvasti staaži sellise kellafirma nagu Timex juhina.

Aga kelladest lähemalt. Ümara sihverplaadiga mudel on Luna, kandiline Meridian ja mõlemad meie laual olevad kellad on nahkrihmaga. Tooterivis on lisaks ka metall- ja silioonrihmaga mudelid.

Kellad tulevad üsna viisakas karbis, mis on oluline, sest selle järgi on näha, et tootja pöörab detailidele tähelepanu.

Kellad istuvad oma karbis nagu pesas ja juba “silmad lahti” ehk pilt on ees. Kuigi tegu on nutikelladega, ei kustu nende ekraan ära, vaid töötab pidevalt.

Kumbki kell pole selgelt mehelik ega naiselik, mistõttu võib neid unisex kelladeks pidada. Kui aga tuleks teha valik, võiks kandiline Meridian esmalt daami randmele sobida.

Ümmarguse Luna paneks esmalt ilmselt käele meesterahvas. Kell pole kindlasti õhuke, eriti võrreldes tavaliste kvartskelladega, aga kindlasti mitte ka väga jäme.

Laadimispistik – mida loodetavasti eriti tihti otsima ei pea – on tagaküljel. Õigemini on see magnetklemm, mitte pistik. Selle külge käib USB-otsaga juhe, millega saab kella laadida kasvõi arvutist.

Kella küljel on kolm nuppu. Kahe äärmisega saab liikuda üles ja alla erinevate sihverplaatide või rakenduste (stopper, taimer, äratus) vahel. Keskmine on valikute kinnitamiseks.

Ja kõige tähtsam omadus: ekraan. Just ekraan, selle heledus ja värvid mõjutavad nutikellade puhul kõige rohkem kella aku tööiga. 

Vectori puhul on normaalses tubases keskkonnas ekraan kindlasti tuhmim kui kella kodulehel olevatel klantspiltidel. Aga ausalt hinnates tundub ekraan päris praktiline ja loetav ka suhteliselt suure nurga alt.

Kuigi tootja pole kuskil ekraanitehnoloogiat täpsustanud, näib tegu olevat energiasäästliku P-OLED ekraaniga, mis lubab pilti kiiremini vahetada kui näiteks E Ink (e-lugerite ekraan), kuid on monokroomne ja mitte nii terav kui telefonide ekraanid. Antud mudelis pole see ka puutetundlik, kuigi P-OLED ekraanid võivad ka puutetundlikud olla. Hea asi on, et käekella puhul pole need kompromissid üldsegi väga ebamugavad.

Vectori kellad ühenduvad nii Androidi, iPhone’i kui Windows Phone’i telefonidega. Telefonirakendusest saab muuta sihverplaatide kujundust, seadistada vibratsiooniga märguandeid ja äratusi ning isegi äppe alla laadida.

See oli meie esimene ülevaade neist kelladest, mis ka Eestisse müügile on jõudnud.

Et päriselt ja ausalt nende kasutusmugavust ja aku kestvust hinnata, andis maaletooja meile kella pikemasse testi. Proovime järgi, kuidas kella aku toimib ja kuidas seda igapäevaselt kasutada on. Seega võib pikemat arvustust oodata umbes kuu aja pärast.

Fotod: Hans Lõugas/Geenius.ee

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.