Apple

Apple taasavas oma kõige ikoonilisema poe

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Vähesed kauplused on oma unikaalsusega end sellisel moel ajalukku kirjutanud nagu Apple’i 5. avenüü pood New Yorgis. Pärast paariaastast pausi taasavati firma lipulaevaks kuulutatud pood täiesti uues kuues.

2017. aastal monteeris firma “kuubiku” täielikult lahti ning kolis kaupluse üle teise asukohta. Seejärel algasid poolteist aastat kestnud remonditööd, mis tõid kaasa tohutult palju uuendusi. Nüüd viis Apple lõpuks läbi kauaoodatud avamise, kuhu olid kutsutud arhitektid, disainerid, müügimeeskond ning kõik kes kuubikule käed külge olid löönud.

Uuenduste nimekiri on muljetavaldav. Lisaks peasissekäigule, mis koosneb nüüd säravast terasest trepist, ehitas firma kaks lisasissepääsu. Üheksa meetri kõrgust klaasehitist ümbritsev väljak sai samuti täiendust 62 poodi valgustava prožektori ning “taevaläätsede” näol. Viimased lubavad huvilistel tänavalt maa-alust poodi vaadelda.

Tehnikahiid pole renoveerimistöödega tõesti kokku hoidnud. Efektse välisfassaadi kõrval lammutati maha kogu vana maa-alune pood ning uue ehitamisele aitas kaasa tuntud arhitektuurifirma Foster & Partners.  Kauplus on nüüd ligi kaks korda suurem, kõrgemate lagedega ning unikaalse valguslahendusega, mis paneb LED-lambid vastavalt kellajale värvi muutma. Genius Bar sai samuti pikendust ning müügiletid laienesid tohutult.

Apple omab Manhattanil veel mitut poodi, ent põhirõhk on alati olnud kuulsal viienda avenüü poel. Steve Jobs avas poe aastal 2006. ning tollal töötas seal vaid 300 inimest. Kolmteist aastat hiljem on Apple ridades kliente abistamas 900 inimest, kes räägivad kõik kokku 36 erinevat keelt.

Antud müügipunkt on üks kuulsamaid ja pildistatumaid vaatamisväärsusi New Yorgis. Pood asub mõneminutilise jalutuskäigu kaugusel Central Parkist ning avatud aasta- ning ööpäevaringselt.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.