Apple

macOS Catalina tulek pani iTunesi kinni

Rubriiki toetab

Apple tõi hiljuti välja macOS uuenduse nimega Catalina, mida on võimalik otse App Store’st alla laadida. Catalina hõlmab endas mitmeid uudseid funktsioone, mille eesmärgiks on seadmeid veelgi paremini ühildada.

Uuenduste nimikiri on kirju, näiteks on nüüdsest võimalik oma arvuti jaoks iPadi teise monitorina kasutada ning Catalysti nimelise mooduli läbi iPadist Mac’i oma rakendusi importida.

Kõige märkimisväärsem osa Catalina juures on aga iTunes’i kaotamine äppide nimistust. Selle asemel on Apple iTunes’is pakutava hoopis viinud üle eraldi rakendustesse nagu Music, Podcasts ja TV.

apple_macbook.jpeg

See on aga omakorda tekitanud pahameeletormi paljudes DJ-de seas, kes kasutavad iTunesi ning sellega seotud populaarseid rakendusi nagu Rekordbox ja Traktor. Tänu Catalinale on artistidel hetkel natuke raskem suurest failinimistust oma muusikat leida, Apple soovitab muusikutel aga pisut oodata, kuniks arendajad lahendusega valmis saavad.

Värskenduse repertuaaris leidub ka muusuguseid iOS 13-ga kaasa tulnud lisasi. Kogu fotogalerii on täielikult ümber disainitud ja “Find My” otsingumootor Mac’i üle toodud. Mängusõbrad saavad lähemalt tutvuda ka Apple Arcade teenusega.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.