Apple

Uus Apple Watch on suunatud sportlastele, kuid mitmed spordilahendused on puudu

Rubriiki toetab

Apple Premium Reseller
Suurim valik Eestis
Tutvu tootevalikuga!

Mõne nädala eest tutvustas Apple enda uut nutikella Apple Watch Series 2. Reklaamide ja esitluse järgi oli kiirelt selge, et firma suunab enda uue nutikella aktiivsetele inimestele, kellele meeldib sportida ja matkamas käia. Siiski on kellal puudu nii mõnedki funktsioonid, mis võivad teatud inimestele üsnagi olulised olla.

Kõrgusemõõtja

Esiteks on Apple’i uuest nutikellast puudu altimeeter ehk kõrgusemõõdik. Kella esitlusel reklaamis Apple tugevalt välja, et uuel kellal on sisseehitatud GPS, mis aitab kasutajal lahedaid matku ette võtta. Kuid kui inimese huvialaks on mägironimine, siis näiteks seda, kui kõrgele ta matkanud on, kell ei oska näidata.

Treeningud

Teiseks ei jälgi kell korralikult treeninguid jõusaalis. Olgugi, et kasutajal on võimalik ise kellas valida, millist konkreetset treeningut ta hetkel teeb, siis ei jälgi kell kuidagi mõne harjutuse korduseid või pause harjutuste vahel. Kell jälgib vaid südamelööke ja üldist aktiivsust.

Trennipildid

See ei pruugi olla kellegi jaoks just eriline asi, kuid Apple’i poolt pakutavas trennirakendusse ei ole võimalik lisada pilte. Sellist lahendust pakuvad näiteks mitmed teised trennirakendused, kus kasutajal on võimalik soovikorral peale mõnda eriti intensiivset treeningut üles laadida ka pilt selle illustreerimiseks.

Uni

Apple Watch ei jälgi kasutaja und, vähemalt ei ole selleks mõeldud lahendust. Tehniliselt on kell selleks võimeline, kuna see on varustatud mitmete samade sensoritega, mida kasutavad näiteks ka aktiivsusmonitorid ning need üldjuhul ütlevad, et jälgivad und. Siiski on selliste lahenduste täpsus ja kvaliteet veel paljuski ebaselge. Samuti ei ole une jälgimiseks ka eraldi rakendust, mis aitaks seda hästi ja detailselt teha.

Triatlon

Mitut spordiala korraga harrastada ei ole kellaga samuti võimalik. Milleks seda vaja oleks? Näiteks inimestele, kes harrastavad triatloni ning teevad järjest ujumist, jalgrattasõitu ja jooksmist. Neil pole võimalik kiiresti spordiala vahetada, vaid tuleb kõigepealt peatada üks treeningsessioon (näiteks ujumine) ja panna käima uus (näiteks jooksmine).

Avafoto: Apple

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.