2001. aastal PlayStation 2-le ilmunud «Silent Hill 2» kuuluks kahtlemata videomängude kuulsuste halli, kui selline asi olemas oleks. Sellest lihtsa, parandatud graafikaga uusversiooni tegemine aastal 2012 ebaõnnestus täielikult ning ootused põhjaliku uusversiooni suhtes olid kõigil madalad. Üllatusena kõigile aga on sügisel ilmunud «Silent Hill 2» põhjalik uusversioon üks viimaste aastate kõige paremaid õudusmänge … ja seda pika puuga.
Põhjuseid, miks ühest mänguajaloo olulisemast teosest uusversiooni tegemine on niivõrd keerukas, on palju. Alustada tuleks sellest, et originaal oli juba niivõrd hea ja mitmes mõttes ajast ees. «Silent Hill 2» on hoolimata numbrist iseseisev teos, mis hülgab suure osa kõigest, mis toimus, aga ka selle, kuidas oli üles ehitatud kaks aastat varem ilmunud esimene osa – peale uduse väikese mägilinna Silent Hill.
James Sunderland saab kirja abikaasalt Marylt, et mees tuleks külastaks teda linnas, kus nad kunagi puhkamas käisid. Probleem on ainult selles, et Mary suri kolm aastat tagasi raske haiguse tagajärjel. Väikelinna jõudes lähevad asjad kohe lappama, udustel linnatänavatel ei liigu kedagi peale humanoidsete, ebasõbralike tegelaste ja ainsad pärisinimesedki selles linnas paistavad olevat eksinud – nii sinna linna kui ka elus üldse.
Erinevalt kõikidest teistest vähegi sarnastest ellujäämisõudukatest, kus tuleb avastada, mõistatusi lahendada ja võidelda, võtab «Silent Hill 2» ennast tõsiselt. Põhjusega on «Resident Evilid» koomilise alatooniga, täis filmidest tuttavaid puiseid oneliner’eid ja pealiskaudseid tegelasi. Tõsist mängu on palju keerulisem teha, eriti nii, et see ka päriselt usutav oleks.
See lugu on Geeniuse ja PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus
- Ligipääs seitsme Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.