Nutikas reisimine

5 tehnikavidinat, mida enda reisihimulisele sõbrale pühadeks kinkida

gift-jeans-fashion-pack-157879.jpeg

Reisimine on vahva, aga veel vahvam on reisida siis, kui on kaasas mõned head tehnikalahendused, millega oma elu reisil olles mõnusamaks teha. Kuna jõuluaeg on tulemas ning kingiideid on vaja, siis siin on mõnedtehnikalahendused, mida võiks enda tihti reisil käivale sõbrale või tuttavale kinkida.

Akupank

Akupank on üks kiidetud leiutis. Matkal käimine on tunduvalt mõnusam, kui ei ole tarvis muretseda tühjeneva telefoni pärast.

Akupanga kasutegur sõltub küll siiski veidi sellest, kuhu reisida on plaanis. Näiteks kui on plaanis reis suurlinna ning pikemaid perioode ilma elektrita kohtades veeta pole plaanis, siis muutub akupanga vajadus küsitavaks. Tänapäeval on juba paljud bussid ning ka lennukid elektripistikutega varustatud, seega ei pruugi akupanka vaja minna isegi sihtkohta reisimise ajal. Üsna mahukas on näiteks see akupank, mille eest ei pea ka hingehinda välja käima.

Kõrvaklapid

Kõrvaklapid on väga heaks kingiks isegi siis, kui sõber suur reisisõber ei ole. Samas kui on, siis on kõrvaklapid suurepärasteks vahenditeks, millega bussimüra või lennuki mootorite undamine mõne lemmiklauluga summutada.

Eriti hästi blokeerivad välist heli helisummutavad kõrvaklapid, mis summutavad aktiivselt just klappidest väljastpoolt tulevat heli. Nende eest peab küll enamasti käima välja veidi suurema summa raha. Heaks näiteks helisummutavate kõrvaklappide poole pealt on Bose QC35 juhtmevabad kõrvaklapid. Siiski nagu näha, siis on ka hind päris krõbe.

Bose

Väike sülearvuti või ultrabook

Kui sõber reisib tihti tööasjus, siis on tema jaoks kindlasti hea kingitus üks kerge, õhuke ning võimekas sülearvuti või ultrabook. On lihtne loogika, et kui töö jaoks on vaja pidevalt arvutit kaasas tassida, siis mida kergem ja õhem see on, seda parem.

Asus

Just neid tüüpi arvuteid on ka väga mugav juhuslikes kohtades hetkeks välja võtta, põlve peal natuke midagi kirjutada ning seejärel kotti tagasi pista. Kvaliteetsete, kergete, õhukeste ning ka normaalsete hindadega on näiteks Asuse Zenbookid.

Mõni adapter

Teatavasti on voolupistikute standardid riigiti erinevad. Selle mure lahenduseks sobib aga hästi üks universaalne adapter, millega saab olla kindel, et sihtkohas ei pea halva üllatusena tulema see, et kuskil pole telefoni laadida.

Oleme Geeniuses teinud ka pikema ülevaate erinevates adapteritest ning sellest, milline endale muretseda tasuks.

E-luger

Nagu mitmed asjad siin nimekirjas, on e-luger heaks kingiks isegi siis, kui sõber väga palju ei reisi. Samas kui ta seda teeb, siis on e-luger tema jaoks kindlasti hea kink. Esiteks seetõttu, et häid raamatuid lugeda meeldib paljudele ning e-luger on selleks hea ningväike kaasaskantav lahendus. E-lugeril on küll vähem funktsionaalsust kui tahvelarvutil, aga reisil ongi parem enda tähelepanu suunata reisimisele, mitte Facebookile.

Fotod: tootjad

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.