Sülearvutid

Kergeim AMD protsessoriga sülearvuti kaalub nüüd alla ühe kilo

Sülearvutid lähevad aina kergemaks ja õhemaks, HP uus AMD protsessoriga ärimudel ProBook 635 Aero G7 järgib samuti seda trendi. Võimsa riistvaraga 13,3-tolline ärikasutajale mõeldud masin on kaalult esimest korda alla 1 kg, täpsemalt 990 grammi. Riistvara aga on võimekas ning ka aku kestab lubaduste järgi üsna kaua.

HP ise põhjendab novembris müügile jõudva sülearvuti parameetreid sellega, et praegu on viiruseohu tõttu ligi pooled ärikasutajatest nii-öelda hübriidtööl ehk peavad tegema tööd vaheldumisi nii kontoris kui kodus. Selleks on aga vaja uutmoodi töövahendeid – väga kergeid, pika aku tööajaga, kiire andmesidega ja võimsa protsessoriga. HP ProBook 635 Aero G7 puhul on kõik neist nõuetest täidetud.

13,3-tollise ekraanidiagonaaliga Full HD mudelil on tuumaks uus AMD Ryzen 4000 protsessor, mälu 32 GB (kuid teine mälupesa on vaba, laiendada saab 64 GB-ni), SSD maht 128 GB kuni 1 TB, 42 Wh aku kestab kaua (täpsemalt pole öeldud) ning ühenduseks on WiFi 6 ja LTE (VoLTE toega).

Sülearvutil on tugev magneesiumist korpus, mis teeb seadme vaid 1,79 cm paksuseks ning hulk nii uuemaid kui vanemaid porte, mis ärisülearvuti jaoks tavaliselt vajalikud: üks kiire USB 3.2 Type C, kaks tavalist USB 3.1 Type A pesa, 3,5 mm kõrvaklapi-mikrofonipesa ning üks HDMI 2.0 ühendus monitoriga ühendamiseks.

Uue aja omadusena antakse HP poolt teada korpuse vastupidavusest desinfitseerimisele: niiske (alkoholisisaldusega) majapidamislapiga võib seda puhastada vähemalt 1000 korda, ilma et nähtavalt midagi välimuses muutuks.

Väga kerge kaalu tagabki tugev, aga õhukene magneesiumsulamist korpus, mis teeb HP ärisülearvutist ühe maailma kergeima omas klassis ning kui arvesse võtta ainult AMD protsessoriga mudeleid, siis kõige kergema 13,3-tollise mudeli üldse. Alla 1 kg masinad on aga veel näiteks Acer Swift 5 ja Asus Expertbook B9 (mõlemad Inteli 10. põlvkonna protsessoriga) ning Samsung Galaxy Book S (Qualcommi protsessoriga).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.