Millised on esimesed uued Windows 11-ga sülearvutid?

Siit-sealt tuleb juba uudiseid, et tootjad on välja tulemas oma esimeste Windows 11-ga sülearvutitega. Siin on ülevaade, millised mudelid on tõenäoliselt kõige esimesed, mis selle Microsofti uue operatsioonisüsteemiga lettidele ilmuvad.

Microsofti uus Surface-seeria

Otse loomulikult on esimeste seas Microsoft ise. Äsja esitletud Microsofti uus Surface´i seeria on varustatud mõistagi uusima Windows 11 operatsioonisüsteemiga juba karbist välja võttes.

Microsoft Surface Studio oli tutvustatud ka siin rubriigis, kuid lisaks tulevad Windows 11-ga Surface Pro 8, Surface Pro X, Surface Go 3, Surface Duo 2 jt äsja esitletud uudismudelid.

Surface´i tooteperekond on laiem kui kunagi varem ning ühtlasi demonstreerib Microsoft oma uute seadmetega ka mõnede operatsioonisüsteemi uute omaduste toimimist. Näiteks on “uue hingamise” saanud puutepliiats, sisse-ehitatud on Microsoft Teamsi videokonverentsilahendus jne.

HONOR MagicBook V 14

16. septembril sõlmis endine Huawei sõsarbränd ja nüüd iseseisev Hiina ettevõte HONOR kokkuleppe Microsoftiga ning kuulutas, et nende uus sülearvuti HONOR MagicBook V 14 saab ilmselt üheks kõige esimeseks arvutiks, mis tuleb välja uue Windows 11-ga.

Nüüdseks on arvuti mõnes kohas juba müügile jõudnud ja Windows 11 seega lettidel saadaval.

HONOR integreeris uude seadmesse Microsofti pilveteenused ning tehisintellekti (intelligentne assistent YOYO), Microsofti uued tõlketeenused ja koostöölahendused. Ühe esimesena maailmas kasutab HONOR kaht veebikaamerat, mis on kasulik uue Teamsi videokõnede jaoks ja näotuvastuseks.

HP Spectre x360 16

Sellest arvutist oleme samuti juba kirjutanud. HP Spectre x360 16 paistab silma sellega, et sisseehitatud videotarkvara teeb videokoosolekutel kasutaja ilusamaks, nii et pole vaja hommikuse töökoosoleku ajaks end kaamera jaoks ära siluda.

Lisaks peetakse seda puuteekraaniga kaks-ühes sülearvutit kõige võimekamaks ja paremaks sülearvutiks Windows 11-ga, mis seni välja kuulutatud. Müügile peaks HP Spectre x360 16 jõudma juba oktoobris, kuigi varem oli plaanitud väljatulekuks aasta lõpp. Kuna Windows 11 tuli samuti 2022. aasta asemel välja juba sel sügisel, siis saab ka HP arvutit osta mitu kuud varem.

Lenovo IdeaPad Slim 7 Carbon

Septembri alguses korraldas Lenovo virtuaal-ürituse Lenovo Tech World 2021, kus tutvustati muuhulgas peagi väljatulevaid Lenovo sülearvuteid.

Teiste seas esitleti IdeaPad Slim 7 Carbon sülearvutit 14-tollise OLED ekraani ja QHD+ resolutsiooniga, aku tööaeg on 14,5 tundi. Windows 11 operatsioonisüsteemi jooksutab võimas kaheksatuumaline AMD Ryzen 7 5800U protsessor.

Teinegi sülearvuti sai Windows 11 – selleks on IdeaPad Slim 7 Pro, millel 16-tolline IPS ekraan QHD ekraaniresolutsiooniga ja AMD Ryzen 7 5800H protsessoriga.

Dell XPS 13

Dell lubas, et alates 5. oktoobrist, kui Microsoft kuulutas Windows 11 ametlikult väljatulnuks, on uued Dell XPS 13 sülearvutid ametlikult eelinstallitud Windows 11-ga. Poodides juba varem müügil olnud masinad näivad kirjade järgi olevat küll endiselt Windows 10 Pro-ga, kuid neid kõiki saab uuendada Windows 11 peale.

Uued Dell XPS 13 sülearvutid on Inteli viimase 11. põlvkonna Core protsessoritega, mati kattega ekraaniga ja Windows Hello sisselogimist toetava infrapunasensoriga näotuvastuseks. Kuigi Windows 11 pidi aitama jooksutada ka Androidiäppe ning lubab mobiililt helistada, on XPS 13 varustatud ka Delli oma äpi Dell Mobile Connect´iga, mis lubab samuti arvuti kaudu telefonist helistada, SMS-e vaadata ja saata ning faile liigutada.

Lisaks Dell XPS 13-le peaksid uusimad XPS 15 ja XPS 17 seeria mudelid saama kohe Windows 11, mis on juba karbist välja võttes eelpaigaldatud.

Acer Swift 5

Täpselt päev enne Windows 11 tulekut esitles Acer 4. oktoobril oma uusi mudeleid. Värskelt välja tulnud Acer Swift 5 on üsna selgelt kõige kergem Windows 11-ga arvuti, mis ametlikult välja kuulutatud. Masin kaalub 1 kg ja on 15 mm paksune. Korpus on kaetud antibakteriaalse kattega, mis on ka paljude elektroonikaseadmete aina enam leviv ajastule omane uuendus. Hõbedaioonidega kate pidi tapma 99,9% mikroobidest.

14-tolline Full HD IPS ekraaniga ja 11. põlvkonna Intel Core i7 protsessoriga sülearvuti aku kestab 17 tundi.

Acer esitles samal päeval veel kahte mudelit – Acer Aspire Vero ning Acer Nitro 5, mis mõlemad on samuti uue Windowsiga.

Juba lähinädalatel tuleb ilmselt ohtralt lisa sellesse nimekirja ning enamus tootjaid teatavad, et praktiliselt kõik hetkel müügil olevad uudismudelid on Windows 11-ga ühilduvad ja uuendatavad selle uue operatsioonisüsteemi peale.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.