Sülearvutid

Tanoshi tegi lastesõbraliku kaks-ühes sülearvuti, millel on ka emoji-klahv

Rubriiki toetab

Tanoshi on valmis saanud laste- ja noortesõbraliuk sülearvuti, mis jooksutab Androidi operatsioonisüsteemi ning lubab vanematel arvuti kasutamist kontrollida.

Silicon Valley iduettevõtte Tanoshi poolt loodud arvuti on mõeldud lastele, kes ei ole veel puberteediikka jõudnud, kirjutab Venturebeat. Arvutit saab kasutada nii sülearvutina kui ka tahvelarvutina ning see jooksutab lisaks Androidi operatsioonisüsteemile ka Google Family Link teenust, mis lubab vanematel arvuti kasutamist kaugelt kontrollida.

Seadmel on viie megapiksline põhi- ja kahe megapiksline veebikaamera ning 10,1-tolline puutetundlik HD-ekraan. Arvutil on lisaks stereokõlarid ning klaviatuur, millel on ka otseteed emojide sisestamiseks. Lisaks on arvutil kaks gigabaiti muutmälu, 32 GB sisemälu ning 5000 milliampertunnine aku. Mitte just suurepärased näitajad arvutile, kuid koos arvutisse eellaetud õppimistarkvaraga on arvuti kindlasti hea lahendus lapse esimeseks kokkupuuteks nutika tehnoloogiaga.

Laialdased vanemliku kontrolli võimalused võimaldavad vanemal kontrollida, mida laps arvutiga teeb. Lisaks on võimalik arvuti seadistada tööd lõpetama kindlal kellaajal, näiteks koolipäevadel enne magamamineku aega ning nädalavahetustel veidi hiljem. Lisaks saab vanem läbi Google Family Link teenuse tellida nädala ja kuu kaupa raporteid, milliseid rakendusi enam kasutatud on.

Loomulikult on võimalik määrata, milliseid rakendusi üldse kasutada tohib ja mida kindlasti alla laadida ei tohiks. Ehkki Google family Link teenus oskab kontrollida iga Android 7.0 või uuemat operatsioonisüsteemi kasutavat seadet, on teenus endiselt kutsestaadiumis, kus vaid kindel grupp kasutajad seda kasutada saavad. Tanoshi arvuti puhul ei ole see probleem, kuna kõik seadme ostjad saavad teenusele ligipääsu.

Tanoshi jõuab Kickstarteri kaudu kasutajateni 14. septembril hinnaga ligikaudu 165 dollarit.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.