Teadus ja tulevik

Prototroni sügisvoorus kasvas nii taotluste arv kui ka tugiteenuste pakett

Rubriiki toetab

Ole tulevikuks valmis!
Võta vastu #AIväljakutse
Registreeru kohe!

Hiljuti lõppes taotluste esitamine prototüüpimise rahastu Prototron sügisvooru. Tähtajaks laekus 283 ideed. Samal ajal on oluliselt suurenenud võitjatele pakutavate tugiteenuste pakett ning auhinnafond on ligi 70 000 eurot.

Taotlusi esitati Prototroni kõikidesse rakendusvaldkondadesse. “Kasutatavate tehnoloogia nimestu on mitmekesine: IoT, tehisintellekt, robootika, aga ka uued materjalid, transformeeruv meedia ja fintech,“ loetles Prototroni tegevjuht Jana Pavlenkova populaarsemaid tehnoloogiaid, mida soovitakse ideedes kasutada. „Väga hea meel on meil 40 tervisevaldkonna taotluse üle, sest sel korral on selle valdkonna jaoks eriauhinnad,“ lisas Pavlenkova.

„Olen tervise kategooriasse kuuluvate Prototroni ideede hindajana tähele pannud, et see valdkond on väga atraktiivne. Samuti on tervisealalt tulnud viimase aja Prototroni võitjad, keda võib praegusel ajal pidada Eesti digitervise lipulaevadeks: hINF, Transformative.ai, VirtualFX, Triumf Gamification. Samas jäävad aga mitmed suurepäraste ideedega tiimid üldises konkursisaginas siiski suurema tähelepanuta. Just selliste lahenduste arendamisele hoo andmiseks otsustasime Eesti tervisetehnoloogia klastri Connected Health poolt panna välja Prototroni eriauhinna, mis annab üheks aastaks klastri täisliikmelisuse ja koos sellega võimaluse oma ideed ellu viia ja ettevõtet kasvatada,“ ütles Tehnopoli juhitud Connected Health klastri innovatsioonivaldkonna juht Kitty Kubo.

Lisaks kuni 35 000 euro suurusele rahastusele, inkubatsioonile Teaduspargi Tehnopol Startup Inkubaatoris, õigusabile Hedman´ilt, itntensiivsetele pitchi- ja meediasuhtluse koolitustele, programmi käigus kogutud teadmistele ja investorkontaktidele on meeskondadele nüüd ka 6 kuud tasuta veebimajutuse ja e-posti teenust Veebimajutuselt. Lisaks, ka nende parim know-how kodulehe valmistamiseks. Esmakordselt saavad võitjad ka nõustamist ühisrahastusplatvormi Fundwise meeskonnalt – kuidas, millal ja mille jaoks võiks oma ideele raha kaasata just ühisrahastust kasutades. „Teadustööde kommertsialiseerimise lihtsustamiseks on meil pakkuda T&A konsultatsioonid TalTechilt,“ tõi Pavlenkova esile.

2. novembriks selguvad need 40 meeskonda, kes on edasi pääsenud järgmisesse vooru. Prototroni sügisvooru võitjad kuulutatakse välja 6. detsembril TalTech Mektory startup programmide finaalis.

Kokku on Swedbank Eesti, TalTech, Tallina Teaduspark Tehnopol ja Tallinna linn panustanud Prototroni 2018. aasta sügisvooru ligi 60 000 eurot. Eritoetusi, mõlemad kuni 10 000€ valmis teha Elering energeetika valdkonna suurandmete ideele ja Utilitas keskkonnatehnoloogia valdkonna lahendusele.

Swedbanki, Tallinna Tehnikaülikooli ja Tallinna Teaduspark Tehnopoli koostöös 2012. aastal loodud Prototroni aastane toetussumma kasvas tänavu 130 000 eurole. 2018. aasta kevadvoorus läks nelja meeskonna vahel jagamisele 58 300 eurot, kokku on Prototron rahastanud 59 nutikat ideed summas 730 000 euro ulatuses. Prototroni toetatud meeskonnad on kaasanud juba üle 17 miljoni järelinvesteeringuid.

Märksõnad:

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.