Teadus ja tulevik

Tokio olümpiasportlased magavad ümbertöödeldud papil

Papist voodi ja ülikerge madrats Tokyo olümpiamängudel.aprnews.com

Rubriiki toetab

Jaapani vooditootja Airweave konstrueeris Tokio 2020 olümpiamängudel osalevatele sportlaste tarbeks pappvoodid ja modulaarsed madratsid.

Airweave on valmistanud olümpia tarbeks 18 000 spetsiaalset voodit ja madratsit, millest 8000 on kavas suunata hiljem taaskasutusse paraolümpial. Pärast mõlemate mängude lõppu ei lähe need mitte prügimäele, vaid annetatakse heategevusorganisatsioonidele, kirjutab arhitektuuriportaal Dezeen.

Voodiraamid ja –põhjad on valmistatud ümbetöödeldud papist, kerged moodulmadratsid aga polüetüleenkiududest, mida ettevõtte kinnitusel saab piiramatu arv kordi ümber töödelda. Eriti kerged ja hõlpsasti kokku pandavad voodid on konstrueeritud silmas pidades vajadust neid eri asupaikade vahel ümber paigutada. Moodultüüpi madratsid aga on mõeldud rahuldama erinevate kehatüüpidega sportlaste vajadusi.

Madrats koosneb kolmest erinevast plokist: üks toetab pead ja kaela, teine vööpiirkonda ja kolmas jalgu. Plokid on omavahel ühendatud lukuga madratsiümbrisesse. Mooduleid on võimalik tellida nelja erineva jäikusega, samuti on erineva jäikusega madratsi mõlemad küljed. See võimaldab sportlastel madratsi enda kehale täpselt sobivaks kohandada, hoides ära seljavaevusi ja parandades magamisasendit. Lisamugavust annavad eradi katted näiteks patjadele.

Foto Dezeen.com

Sportlased saavad olümpiakülas kasutada spetsiaalsed madratsikeskust, et endale sobivaim toode valida. Airweave on välja töötanud ka spetsiaalse äpi, mis aitab fotode ja kehamõõtude abil enda kehatüübile parima madratsi leida.

Lisaks tarnib Airweave sportlastele ka padjad ja tekid.

Ümbertöödeldud materjalidest voodivarustus valiti, et täita Tokyo olümpia kestlikkusplaani, mis näeb ette senisest keskkonnasõbralikumat spordisündmust. Lisaks tahavad korraldajad tutvustada innovatiivseid lahendusi, mis elaksid oma elu edasi ka pärast mängude lõppu.

Papist voodid ja moodulmadratsid pole sugugi olümpia ainus kaasaegne lisand pikkade traditsioonidega spordisündmusele. Toyota valmistatud robitid aitavad olümpiaküla töötajaid ja sportlasi transpordivad isesõitvad elektriautod. Poodiumid valmistatud taaskasutatud plastist ning olümpiamedalid vanadest mobiiltelefonidest. Loe pikemalt SIIT.

Tokyo olümpiamängud peetakse 23. juulist 8. augustini Tokios, Jaapanis. Olümpial osaleb üle 11 000 sportlase enam kui 200st riigist.

Selles rubriigis vahendame maailma teadusuudiseid, tulevikuvaateid ning oma kõige põnevamaid tegemisi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.