Seega ei tohi kahe ajamäärangu vahel olla suurt erinevust. Mõnesekundiline vahe reaalse allkirjastamise ja kehtivuskinnituse vahel ei oma päris elus tähtsust. Küll muutub vahe oluliseks, kui see on päevades või kuudes.
Probleemiks on, et riigi arendatud DigiDoc rakendus näitab kasutajale standardile mittevastavat ja ebaturvalist allkirja kehtivana, kuigi sellised allkirjad tuleb kehtetuks lugeda, kuna me ei või kindlad olla, kas allkirja aega on manipuleeritud või mitte.
Riigi esindaja väide polnud täpne
Standard on selles osas üheselt mõistetav ja vaidlusi ei tohiks tekkida. Riigi esindaja väide, et kõik allkirjad jäävad kehtima, polnud täpne. Kehtima peavad jääma ainult standardile vastavad allkirjad. Vähemalt see allkiri, kus teadlane manipuleeris presidendi antud allkirja aega, peab olema parandatud rakendustes kehtetu. Kui selliseid allkirju on veel konstrueeritud, siis peavad ka need olema kehtetud.
Lisaks taasavastati vana probleemi, mis kuulub digiarheoloogia valdkonda. Id-kaardi standardijad soovitasid 15 aastat tagasi, et riik loobuks sertifikaadi peatamise võimalusest. Peatamise taastamises nähti teoreetilist turvariski.
Teadlane kirjeldab rünnet, kus ründaja valdusesse satub ID-kaart koos PIN-idega. Kui hiljem jõuab kaart omanikule tagasi, kes aktiveerib taas pahaaimamatult sertifikaadid on ründajal teoreetiline võimalus koostada kehtiv allkiri. Samas saab iga kaardi kasutaja aru olukorra ohtlikkusest, kui kaart koos PIN-idega on ründaja käes.
Eesti riik ei loobunud võimalusest sertifikaate peatada, kuna seeläbi oleksid riskid suurenenud. Inimesed ju ikka kaotavad aegajalt oma ID-kaardi. Samas ei ole nad algul kindlad, kas kaart on kuskil asjade vahel või tõesti kadunud ja sattunud võõra kätte. Kui ainus võimalus oleks ID-kaart tühistada ja uus taotleda, siis tekkinuks inimestel kiusatus mitte kaart tühistada, vaid pigem aeg maha võtta, et otsimisega tegeleda.