Uudis

Ärge te ometi Internet Explorerit kasutage, hoiatab Internet Exploreri looja

Internet Exploreri kasutamine võib tunduda kõige mugavam ja lollikindlam viis interneti sirvimiseks, aga seda ei maksaks teha – hoiatab Internet Exploreri loonud Microsoft –  kuna see ei toeta uusi veebistandardeid.

Eriti põletav on probleem Internet Explorerit kasutamisega asutustes, kus on loodud näiteks siseveeb, veebirakendused või muud infosüsteemid just seda brauserit silmas pidades.

Microsofti küberturvalisuse arhitekti Chris Jacksoni sõnul võib sellistes organisatsioonides tunduda lihtne lahendus sundida töötajad oma arvutis kasutama just Internet Explorerit. Selle asemel, et võtta ette suurem muutus ja ehitada oma infosüsteemid ühilduvaks moodsamate brauseritega, keelatakse peale Internet Exploreri teised brauserid.

Sisuliselt võetakse endale nii aga “tehnilist võlga”: antud hetkel kõige lihtsaimat teed minnes ja ainult Internet Exploreri kasutades lükatakse üleminek moodsamale brauseritele tulevikku. Ent Internet Explorer ei toeta moodsaid veebistandardeid, millega üha suurem osa veebist ja veebirakendustest tehtud on, mistõttu tuleb ühel hetkel ikkagi Internet Explorerilt üle kolida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.