Tellijad teavad rohkem. Liitu tuhandete teiste lugejatega alates 1 eurost kuus. Vali sobiv tellimus siit.
Geeniuse suur telefonihoidikute test: milline neist kuuest on parim?
Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Telefonihoidik on autos tavaline nähtus, kuid tihtilugu valitakse poest just see kõige odavam või see, mis esimesena näppu juhtub. Tegelikkuses on hoidikute maailm nii suur ja lai, et kõige parema leidmine võib osutuda suureks katsumuseks. Selleks, et asja veidi kergemaks muuta, kogus Geenius kokku kuus hoidikut – kaks juba olemasolevat, laenasime Kännukast veel mõned lisaks ning pani need proovile.
Kuid kuidas sa telefonihoidikut hindad? Lihtne, me anname neile punkte! Telefonihoidikute puhul on olulised just mõned kindlad aspektid: 1) Kui kerge on autosse hoidikut kinnitada; 2) kui mugav on sinna telefoni panna; 3) kui mugav on sealt telefoni ära võtta; 4) ning kui hästi telefon hoidikus püsib. 5) Hind! Mida odavam, seda rohkem punkte;
Igas kategoorias oli maksimaalselt võimalik saada 5 punkti, nii et kõige vingem telefonihoidik võiks teoreetiliselt meie testis teenida 25 punkti.
Lisaks neile kategooritatele on võimalik lisapunkt saada selle eest, kui hoidik pakub mõnda lisavigurit või kui sinna saab panna telefoni ka siis, kui selle külge on kinnitatud popsik (neile, kes ei tea, mis see on, siis siin on info).
Kuigi magnetiga autohoidik on ülimalt mugav, siis on lõpuks ikkagi tegu magnetiga. Suurem rappumine võib telefoni üsna lihtsalt hoidikust minema põrutada. Samuti on probleemiks see, et metallplaat tuleb kinnitada telefoni külge, või pista see korpuse vahele, muutes seega paigaldamise veidi raskemaks, kui oleks lihtsalt hoidiku ventilatsiooniavasse pistmine. Siiski, magnetiga hoidik tegi tubli tulemuse ja teenis 21 punkti.
See tuuleklaasile kinnituv hoidik hoiab telefoni äärmiselt kindlalt, kuid telefoni sinna sisse asetamisel tuleb ise käega kinnitusääred kokku lükata ning selle vabastamiseks tuleb vajutada nuppu, mis asub hoidiku tagaküljel, muutes selle veidi ebamugavamaks. Aknale iminapa kinnitamine on lihtne, kuid palava või külma ilmaga võib see alla kukkuda. Kui samal ajal on seal sees telefon, ei ole see just eriti meeldiv. Kokku teenis hoidik 19 punkti.
Selle hoidiku kinnitamine ventilatsiooniavasse on paras nuhtlus ning appi tuleb võtta ka noad ning muud teravad esemed. Arvustuse käigus purunes ka testimiseks kasutatud auto ventilatsiooniava, kuna hoidik sellest liialt tugevalt kinni haaras. Kui lõpuks aga kinnitamine õnnestub, siis on kasutuskogemus hea. Telefoni hoidev osa on sama, kui eelmise hoidiku puhul, vaid selle erinevusega, et kogu süsteem ei saa ühe ropsuga akna pealt alla sadada. Kokku teenis hoidik 18 punkti.
See hoidik on ideaalne inimestele, kelle telefon toetab juhtmevaba laadimist. Pista vaid telefon hoidikusse ning aku täitub. See toob kaasa aga probleemi, et kuidagi on vaja õigesse kohta toimetada ka sigaretisüütjasse minev voolujuhe, samuti tuleb telefoni hoidikusse asetamise puhul see panna täpselt õigesse kohta, et telefon ikka laadima hakkaks. Kui see aga tehtud, siis hoiab hoidik telefoni igati korralikult. Kokku teenis hoidik 14 punkti.
See on üks kõige lihtsamini kasutatavaid telefonihoidikuid: aseta vaid telefon sisse ning hoidik krabab sellest ise kinni. Kui soovid telefoni ära võtta, siis tuleb see lihtsalt välja libistada. Samuti on seda väga lihtne paigaldada, tuleb see pista vaid ventilatsiooniavasse ning asi korra. Kuna telefon püsib hoidikus aga üsna nõrgalt, siis hüplikul teel võib see sealt jooksu pista. Kokku teenis hoidik 22 punkti.
See on hoidik, mille saad pista auto CD-plaadi avasse, misläbi tekib auto keskele mugav koht, kuhu asetada telefon. CD-plaadi avasse hoidiku saamine võib aga olla mõnevõrra keeruline protsess, samuti on üsna ebamugav avada klambrit, mis telefoni kinni hoiab. Kokku teenis hoidik 17 punkti.