Internetis levivad võlts Windows 11 installerid, mis varastavad õnge langemisel su paroolid ja pangakaardiandmed

Maailmas on üle 1,3 miljardi seadme, millel on peal Windows 10.Foto: Shutterstock

Praegu käib uuendamine Windows 11 peale, kuid kõigi jaoks ei ole see võimalik, kuna uus operatsioonisüsteem tahab varasemast võimsamat arvutit.

Kui mõni arvuti on liiga tagasihoidlike näitajatega, siis ei hakka Windowsi uuendaja tööle ja kasutaja peab uue operatsioonisüsteemi saamiseks ostma uue arvuti või tegema vana võimsamaks.

Sellepärast on osad inimesed üritanud leida alternatiivseid meetodeid, millest üks on otsida internetist teisi installereid, mis ei nõua selliseid riistvaranäitajaid.

Ühe sellise installeri leidis HP riskide uurimise rühm. Veebileht windows-upgraded.com nägi täiesti tavaline ja ametlik välja, kuid tegelikult oli tegu viirusega.

Foto: HP

Veebilehelt saadav operatsioonisüsteem töötas, kuid sellega oli salaja kaasas ka viirus, mis röövib kasutajatelt krüptorahakoti, krediitkaardi ja paroolid. Praeguseks on veebileht maha võetud.

Viirustega veebilehtedele võib sattuda näiteks sotsiaalmeedias olevatele reklaamidele klikkides, kus ei pruugi kõik tähele panna, et tegu pole ametliku Microsofti lehega.

Selliste varguste vältimiseks on soovitatav kasutada viirusetõrjet ja uuendada Windowsi vaid arvuti juhtpaneelist või Microsofti ametlikult veebilehelt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.