Uudis

Kui palju eestlased Airbnb abil teenivad ja millises Eesti linnas on majutus kõige kallim?

Airbnb teenused on mitmel pool maailmas populaarsemaks muutumas ja seda ka Eestis, näitavad AirDNA andmed.

Andmetest selgub, et keskmiselt maksab Tallinnas Airbnb majutuskoha rentimine 51 eurot päeva kohta. Võrreldes Helsingi 70 eurose keskmisega saab Tallinnas ööbida märksa odavamalt.

Tallinn aga ei ole kõige kõrgema keskmise hinnaga linn Eestis, vaid selleks on Pärnu, kus tuleb öö eest välja käia keskmiselt 55 eurot. Tartus aga tuleb rendi eest keskmiselt tasuda kõigest 44 eurot.

Artikli kirjutamise hetkel pakutakse Tallinnas 1713 erinevat ööbimiskohta, millest enamus on terve kodu pakkumised. Väga vähestel juhtudel pakutakse kellegagi jagatud tuba.

Viimase kuu jooksul on majutuskohtade täituvus olnud Tallinnas keskmiselt 55%, keskmine käive on olnud aga 581 eurot. Peamiselt renditakse ühetoalisi elamisi, väga harvadel juhtudel aga kohti, kus on viis tuba või enam.

Samuti on näha, et Eestis on tekkinud suur hulk inimesi, kes pakuvad rendiks mitut erinevat kohta, selliseid majutajaid on Tallinnas viiendik.

Elu käib ka teistes linnades

Asjad on sarnased ka mujal Eestis. Näiteks Tartus on keskmiseks täituvuseks 46%, käibeks aga umbes 407 eurot. Viiendik majutajatest pakuvad rohkem kui ühte ööbimiskohta ning aastast-aastasse on majutuste broneerimine tõusnud.

Pärnu kandis on asjad aga mõnevõrra kurvemad. Täituvus on keskmisel 19% ning käive 176 eurot.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.