Starship liigub USA-s osariik osariigi järel, kirjeldas Martinson, kuidas firma regulatiivset tööd haldab. Sel aastal töötab firma kuue osariigiga. Seadused on juba vastu võetud Virginias ja Idahos, lõpusirgel Floridas, Martinsoni sõnul käib töö Wisconsinis ja Ohios. “Lisaks sellele töötame nendes osariikides, kus meil veel seadusandlikku protseduuri pole, otse linnavõimudega. Nii on meie robotid tänavatele lubatud Californias Redwood Citys, San Carloses ja Sunnyvales, töö käib Texases Austiniga ja mitmete muude linnadega.”
Sama tööd nagu USAs teeb firma ka Suurbritannias, Saksamaal ja Eestis.
Loe ka: Starshipi süüdistatakse USAs seaduste oma kasuks kujundamises
Starship leiab senaatorite või rahvaesindajate hulgast seadusandluse võimalikud sponsorid, kes projekti sisse annavad. Tavaliselt on tegu tehnoloogia- või isesõitvate autode entusiastidega. “Näiteks seaduseelnõu Floridas sisse andnud Jeff Brandes või Washingtonis sama teinud Mary Cheh on mõlemad varem algatanud ka isesõitvate autode eelnõud,” tõi ta näite.
Abiks 10 lobby-firmat
“Tavaliselt palkame ka kohaliku lobby-firma,” ütles ta. Hetkel kasutab Starship üle maailma kümne lobby-firma teenuseid, mis tegutsevad erinevates riikides ja USA osariikides.
“Starshipi juhtkonnas koordineerin lobby-alast tegevust mina, meie USA avalike suhete alast tegevust koordineerib David Catania, Suurbritannias Lembit Öpik,” rääkis Martinson.